ТЕНДЕНЦІЇ СПІВРОБІТНИЦТВА УКРАЇНИ ТА РЕСПУБЛІКИ ПОЛЬЩА В КОНТЕКСТІ АТЛАНТИЧНОЇ ІНТЕГРАЦІЇ

Кирило Мєлєкєсцев

Анотація


Ця стаття демонструє важливість фактору польсько-української співпраці у відносинах обох країн із блоком НАТО, а також розглядає як ця тема розкривається у науковій літературі. Дослідження вказує на те, що саме польсько-українські відносини були стимулом для підтримки співпраці Україна-НАТО, польські та українські військові постійно контактували в межах миротворчих операцій та навчань блоку, а також можна стверджувати про Польщу як одного з основних пропонентів входження України до НАТО,  подібно до Канади та США. Ці тенденції подібні до польського "адвокатства" щодо інтеграції України до ЄС, але мають суттєві відмінності як з огляду на хронологію інтеграції, так і з ширшого кола акторів міжнародних відносин, що регулюють процеси атлантичної інтеграції.


Повний текст:

PDF

Посилання


Міфи про НАТО, які поширює російська пропаганда [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.radiosvoboda.org/a/29128460.html.

У Польщі запропонували змінити формат комісії Україна-НАТО через угорське вето [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://espreso.tv/news/2018/04/28/u_polschi_zaproponuvaly_zminyty_format_komisiyi_ukrayina_nato_cherez_ugorske_veto.

Польща підтримує рух України в напрямку НАТО і ЄС, – польський прем’єр [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://zik.ua/news/2018/03/29/polshcha_pidtrymuie_ruh_ukrainy_v_napryamku_nato_i_yes__polskyy_premier_1295117.

Ми вдячні Польщі за підтримку нашого шляху до НАТО – Петро Порошенко [Електронний ресурс]. – Режим доступу: www.president.gov.ua/news/mi-vdyachni-polshi-za-pidtrimku-nashogo-shlyahu-do-nato-petr-45038.

Тодоров І.Я. Україна на шляху до європейської та євроатлантичної спільноти: монографія / І.Я. Тодоров. – Донецьк: ДонНУ, 2006. – 268 с.

Ільчук І.В. Українсько-польське міждержавне співробітництво в європейсько-атлантичному контексті (1991-2014 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук: 07.00.02 / І.В. Ільчук; Терноп. нац. пед. ун-т ім. Володимира Гнатюка. – Тернопіль, 2015. – 20 с.

Kapuśniak T. Ukraina jako obszar wpływów międzynarodowych po zimnej wojnie. Instytut Europy Środkowo-Wschodniej / T. Kapuśniak. – Warszawa-Lublin, 2008. – ss. 320.

Draus J. Polish-Ukrainian relations after independence / J. Draus. // New Ukraine. A Journal of History and Politics. – 2011. – № 10. – pp. 51-72.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.