ПРОБЛЕМАТИКА ОПЕРАЦІЇ ОБ’ЄДНАНИХ СИЛ ЯК ОДНОГО З ФОНОВИХ ЯВИЩ ЗЛОЧИННОСТІ

Катерина Колотуха, Тетяна Міхайліна

Анотація


В статті досліджено операцію обєднаних сил (антитерористичну операцію), як фонове явище злочинності. Проаналізовано проблему зростання кількості злочинів ухиляння від призову на військову службу, мобілізацію, а також спричинення незаконного витоку зброї, що має наслідком збільшення кількості злочинів вчинених із застосуванням вогнепальної зброї, виникнення злочинів нових категорій осіб у структурі злочинності, таких як злочинність внутрішньо-переміщених осіб та злочинність ветеранів АТО в зв'язку з веденням бойових дій на Сході.

На підставі проведеного дослідження зроблено висновок про необхідність зміни парадигми протидії наслідкам операції об’єднаних сил як одного з фонових явищ злочинності. В тому числі, це передусім стосується підходів до ресоціалізації ветеранів бойових дій та внутрішньо переміщених осіб.

Повний текст:

PDF

Посилання


Коваленко О.Н. Постравматичні стресові розлади як фонове явище злочинності осіб – учасників АТО. Фонові для злочинності явища: запобігання та протидія: збірник матеріалів всеукраїнської науково-практичної конференції (27 квітня 2018 року). Харків, 2018. С. 52-54.

Луценко Ю.В. Про причини погіршення ситуації зі станом злочинності та пропозиції щодо законодавчого забезпечення проведення реформи у правоохоронних органах. URL: https://blogs.pravda.com.ua/authors/lucenko/57e354f186267/.

Джужа О.М., Гаркуша А.В. Актуальність кримінологічного дослідження екстремальних умов (ситуацій), що сприяють злочинності під час проведення антитерористичної операції. Юридичний часопис Національної академії внутрішніх справ. 2014. № 2. С. 27-36.

Тімченко В.О. „Військовий синдром” як психологічний поведінковий маркер ветеранів антитерористичної операції. Проблеми екстремальної та кризової психології. 2016. № 19. С. 232-242.

Олійников Г.В. Психогенії та протиправна поведінка осіб із посттравматичними стресовими розладами, постраждалих у результаті антитерористичної операції. Актуальні проблеми вітчизняної юриспруденції. 2017. № 2. Том 2. С. 125-128.

Єдиний державний реєстр судових рішень. URL: http://reyestr.court.gov.ua/Review/56479086.

Попередження домашнього насильства. URL: www.lastrada.org.ua/ucp_file.php?c=ex73Kl4UHDeaNJEWTFhTuqH51RNAbO.

Троян В.А. Війна на кримінальному фронті. URL: https://dt.ua/internal/viyna-na-kriminalnomu-fronti-_.html.

Аналітичний портал «Слово і діло». Як призовники ухиляються від служби в армії. www.slovoidilo.ua. URL: www.slovoidilo.ua/2018/03/06/infografika/suspilstvo/yak-pryzovnyky-uxylyayutsya-sluzhby-armiyi.

Українська асоціація власників зброї. Нелегальна зброя в Україні. www.slovoidilo.ua. URL: www.slovoidilo.ua/2018/03/06/infografika/suspilstvo/yak-pryzovnyky-uxylyayutsya-sluzhby-armiyi/.

Бесчастний В. Кримінологічний аналіз сучасних тенденцій злочинності в Україні. Підприємництво, господарство і право. 2017. № 2. С. 245-250.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.