НОВІ ВЕКТОРИ ПОЛІТИКИ ДЕРЖАВИ ЩОДО РЕСОЦІАЛІЗАЦІЇ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ

Катерина Колотуха, Тетяна Міхайліна

Анотація


Метою наукової статті є комплексний аналіз проблеми ресоціалізації учасників бойових дій, а також виявлення перспектив її вирішення.

Проведене дослідження дозволяє зробити висновок про те, що ресоціалізація учасників АТО є досить актуальним питанням та важливим завданням для держави. Запропоновано нові напрями політики ресоціалізації ветеранів. Так, доцільними вбачаються такі напрями ресоціалізації, які б надали можливість розглядати учасників бойових дій не лише як соціально незахищену категорію населення, що потребує пільг, страждає на ПТСР, а як осіб з певними вміннями, особливими здібностями, навичками, здобутими під час військового досвіду. Для реалізації цього варто створювати та забезпечувати діяльність певних навчальних та виробничих курсів, проведення бізнес-конференцій та тренінгів, спрямованих на сприяння реалізації професійних якостей та навичок для цієї категорії осіб, надання безкоштовних правових консультацій щодо відкриття власного бізнесу, за допомогою яких бійці АТО/ООС могли б реалізовувати свої особливі навички та вміння, спрямовувати свої здібності на власну користь та одночасно – підвищення рівня економічного розвитку в державі. Необхідним також є запровадження соціальних ліфтів, які б допомагали колишнім бійцям  швидше влаштовуватися на роботу, відповідну спеціальності і своїм навичкам. Зайнятість бійців сприятиме зниженню у них проявів жорстокості, агресії, насильства, тобто зменшиться і кількість злочинів, вчинених учасниками АТО/ООС.

В роботі пропонується запровадження нової психологічної методики, як одного з ефективних засобів психологічної адаптації. Її сутність відображає принцип «Рівний серед рівних» і полягає в консультуванні одних ветеранів АТО/ООС іншими, що пройшли процес адаптації або які є менш вразливими до такого процесу. Така методика сприятиме покращенню психологічного стану бійця, не матиме наслідком заниження його самооцінки, дозволить повністю розкритися та довіритися у своїх проблемах.


Повний текст:

PDF

Посилання


Про причини погіршення ситуації зі станом злочинності та пропозиції щодо законодавчого забезпечення проведення реформи у правоохоронних органах. URL: https://blogs.pravda.com.ua/authors/lucenko/57e354f186267/ (дата відвідування 14.09.2018).

Донбас і Крим: ціна повернення: монографія. За ред. В.П. Горбуліна, О.С. Власюка, Е.М. Лібанової, О.М. Ляшенко. Київ: НІСД, 2015. 474 с.

Харченко О.І., Мраморнова О.М. Проблеми ветеранів антитерористичної операції на сході України. Вісник Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна. 2016. №37. С.115-124.

Гаврилюк О. Ресоціалізація ветеранів потрібна не ветеранам, а державі. URL: www.pravda.com.ua/columns/2018/04/27/7178871/ (дата відвідування 20.09.2018).

Кушнір А.В. Ресоціалізація учасників АТО – ключова проблема повернення ветеранів до соціуму. URL: http://opk.com.ua/%D1%80%D0%B5%D1%81%D0%BE%D1%86%D1%96%D% (дата відвідування 01.10.2018).

Матіос А. Психологічні та психіатричні проблеми в українській армії. URL: http://kulparkiv.org.ua/index.php/novyny/85-psykholohichni-ta-psykhiatrychni-problemy-v-ukrainskii-armii (дата відвідування 13.09.2018).

Малко Р. Дітте Марчер: „Коли солдат повертається, це не значить, що він уже вдома”. URL: http://tyzhden.ua/Society/170121 (дата відвідування 02.10.2018).


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.