Від імені депутата Київради Максима Нефьодова розсилають фішингові повідомлення. Шахраї просять ділитися особистою інформацією інших депутатів міської ради, нібито, для “службового чату”. Єдина відмінність фейкового акаунта Нефьодова від справжнього – у літерах назви.
Про діяльність шахраїв сам депутат Максим Нефьодов (фракція “Голос”) повідомив у Facebook. Він написав, що у четвер, 12 грудня, невідомі створили від його імені фейковий акаунт з таким самим фото, як і у справжньому акаунті, і розсилають з нього фішингові повідомлення.
“Це не я – у мене не таке імʼя користувача і є телефон. На всякий випадок попереджаю, якщо хтось буде сумніватись”, – додав Нефьодов.
До допису депутат долучив скріншот з повідомленнями, які отримав колега нібито від його імені – судячи з “шапки” повідомлення, адресатом був ще один депутат з “Голосу”, Тарас Козак. У повідомленнях шахраї просять того “забезпечити проходження особистої верифікації” та надсилають посилання на бот, створений у Telegram.
Цікаво, що посилання нібито пересилається від групи у Telegram із назвою “Керівники (службовий чат)”, де ці самі “керівники” повідомляють про, буцімто, впровадження нової “цифрової системи для спрощення комунікації та проведення голосувань”. Це, нібито, має дозволити доступ до “актуальних документів, матеріалів засідань” та брати участь у голосуваннях “у дистанційному форматі”.
Також шахраї стверджують, що пройти “верифікацію” слід до 12.12.24 (тобто, у день отримання повідомлення адресатом – аби створити відчуття ажіотажу), бо в протилежному разі депутатові “технічно обмежать доступ до системи”. Також у листі йдеться, що чат-бот створений, нібито, “за підтримки Мінцифри”.
У коментарях до допису коментатори питають, чи нормальною є ситуація, що депутати Київради використовують в особистій та діловій переписці Telegram, месенджер, адміністрований російським бізнесменом Павлом Дуровим (Нефьодов відповідає: міськрада перейшла на інші месенджери, корпоративний Slack і канали WhatsApp). А ще одна колега за фракцією, Зоя Ярош, кпинить з Нефьодова: мовляв, гроші вже перерахувала, “завтра повернеш, як обіцяв”.
Хто зі столичних вишів вже заборонив месенджер Telegram, і як депутатка Пташник виявила, що її пошту читають невідомі
Нагадаємо, ще на початку листопада Інформатор писав про те, що київські вищі навчальні заклади почали вводити заборону на використання месенджера Telegram. Це стосується робочих та навчальних процесів, комунікації між працівниками та студентами, а облікові записи вишів у цьому месенджері будуть видалятися. Крім того, всередині самих вишів будуть блокувати роботу месенджера.
А ще у жовтні ми розповідали, що у Київраді відкривають і читають кореспонденцію, що надходить на адресу депутатів. В однієї з депутаток було вже декілька випадків зникнення листів, що надходили поштою, або ж кореспонденція доходила до її скриньки, але була відкритою. Зважаючи на те, що випадки трапилися з часовим проміжком у пів року, логічно припустити, що “злодій-листоноша” працює у самій будівлі Київради.