Існує ризик, що російські окупанти можуть вийти до кордонів Дніпропетровської області. Але в такому випадку може змінитися характер війни. Українські військові зможуть ефективніше використовувати безпілотники саме на цій місцевості.
Про це заявив військовий експерт Сергій Грабський в ефірі Radio NV. За його словами, зміни пов’язані з різною забудовою областей.
“У Дніпропетровській області не така щільна забудова, як на Донеччині, на сході вона [Дніпропетровщина] не настільки урбанізована. Там бої будуть носити трішки інший характер”, – підкреслив Грабський.
За його словами, російська армія опиниться на відкритому просторі, тож це дозволить українським військовим ефективно бити по ворогу дронами. А от росіянам там буде ще важче ховатися від них, аніж на Донеччині.
“Там банально ніде сховатися. Для противника переміщення на відкритих ділянках місцевості буде пов’язане з дуже високим рівнем ризику”, – додав експерт.
Водночас він прокоментував заяву російського правителя Володимира Путіна про те, що його армія “визволила” Донецьку та Луганську області, а також про “відсутність претензій на інші території”. Він пояснив, що метою правителя Кремля все ще залишається вся територія нашої держави.
“Насправді ми бачимо ситуацію в Харківській області, де бої тривають. Тому противник буде виконувати свою більш стратегічну задачу про перенесення війни на інші регіони для захоплення всієї України. Це головна мета війни Путіна”, – підсумував Грабський.
Існує загроза прориву росіян до Запоріжжя та Дніпропетровщини
9 грудня речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин повідомив, що Росія посилює наступальні дії на кордоні Дніпропетровщини. Активізація штурмів загрожує новим областям. Зокрема, окупанти активізували бойові дії на Времівському напрямку, намагаючись прорватися до кордонів Дніпропетровщини.
Під загрозою і Запоріжжя. Волошин зауважив, що місто знаходиться лише за 30 км від лінії зіткнення, а ворог використовує авіаційні бомби великої потужності, які тепер завдають ударів безпосередньо по місту.
Речник зазначив, що на Времівському напрямку щодня відбувається до 30 атак за участю танків та бронетехніки. Ця тактика вже використовувалася росіянами в Соледарі, Бахмуті, Вугледарі та Авдіївці.
Нагадаємо, Financial Times писало, що Україна прагне завершити будівництво кількох ліній оборони, які могли б зупинити стрімке просування Росії. Втім ці зусилля ускладнюються через затримки, відсутність координації і дефіцит людей. Проблемною є лінія оборони на кордоні з Дніпропетровською областю – на фортифікаційні споруди тут були витрачені мільярди доларів, але роботи активізувалися два місяці тому.