Українські захисники виступають за підготовку жінок до військової служби. При цьому, наразі про мобілізацію не йдеться, проте у Сухопутних військах ЗСУ вважають, що охопити навчанням про методи спротиву максимальну кількість населення. Чим більше людей будуть готові, тим важче ворогу буде утримувати окуповані території.
Таку думку висловив голова Ради резервістів Сухопутних військ Збройних сил України Іван Тимочко. За його словами, план дій треба мати такий, щоб розраховувати на найгіршу ситуацію.
“А краща прийде сама у випадку чогось. Тобто завжди виклики і проблеми потрібно розглядати з найгіршої сторони… Для того, щоби убезпечити і мінімізувати ризики”, – пояснив військовий.
Він також розповів, чи потрібно зараз призивати жінок до армії. Тимочко вважає, що жінок можна навчати вогневій підготовці, тут не йдеться про мобілізацію.
“А чого б не підготувати їх (жінок – ред.), навчати? Це ж не обов’язково, щоб їх призивали. Знаєте, в чому буде цікавий парадокс? Чим більше загальна навченість населення до спротиву, чим більше суспільство злагоджене, тим справді менше ворог хоче воювати з таким населенням. Чим більше ми будемо мати планів дій, підготовлених людей до спротиву, чим краще ми будемо озброєні, тим менше мотивації в Росії нападати на нас”, – акцентував Тимочко.
Мобілізація жінок в Україні
Мобілізація жінок в Україні залишається добровільною. Це стосується навіть медиків. Жінку можуть призвати на контракт тільки за її бажанням.
Однак у медиків все ж є деякі зобов’язання. Якщо жінка є військовозобов’язаною і не оновила свої дані в період з 16 травня по 16 липня, то її можуть оштрафувати. Штраф за не оновлення даних такий самий, як у чоловіків – від 17 до 25 тисяч гривень. Взяття на облік жінок не означає, що їх мобілізують. Це потрібно для того, щоб Генштаб розумів, скільки медиків перебуває в резерві.
Водночас жінкам-добровольцям можуть відмовити у підписанні військового контракту. Підстави для відмови такі:
- наявність трьох дітей;
- наявність дитини з інвалідністю або прийомної дитини до 18 років;
- наявність чоловіка чи батьків з інвалідністю;
- якщо жінка є матір’ю-одиначкою;
- якщо жінка є студенткою або заброньована на роботі.