У Подільському районі Києва відновлюється реалізація проєкту Ріхерт&Парк у межах вулиць Нижньоюрківська, Кирилівська та Мильного провулку, будівництво якого було призупинено на початку повномасштабної війни. За цей час забудовник переосмислив початкову концепцію будівництва на території колишньої цегельної фабрики, а пізніше – броварні Михайла Ріхтера (Ріхерта) на вул. Кирилівській, 35. Внаслідок чого сукупна площа житлових будинків зменшиться на 30%, а на новій ділянці буде облаштовано парк площею 5,85 га з культурно-спортивним центром.
Про це повідомляє пресслужба компанії-забудовника А Development та зазнчає, що наразі відбувається завершальний етап підписання меморандуму з Києвом в особі Подільської районної державної адміністрації. Щоправда, досі не зрозуміло, як буде вирішено питання з дозволом будувати 42-метрові будинки на 12 поверхів, проти якого рік тому виступала керівниця Департаменту охорони культурної спадщини Київради Марина Соловйова. Адже в діючому Генеральному плані міста висотність у центральній історичній частині не може перевищувати 27 метрів.
Тоді забудовник аргументував свою позицію тим, що отримав дозволи ще у 2016 році, коли діяли інші правила, за якими Мінкульт дозволив йому будувати на цій конкретній ділянці в діапазоні від 27 до 60 метрів. Наразі меморандум, що має бути підписаний з містом, передбачає, що забудовник має “дотримуватися граничних обмежень висотності проєкту, згідно раніше досягнутих домовленостей з місцевими мешканцями під час громадських слухань щодо реалізації зазначеного проєкту”. Ймовірно, під цими домовленостями мається на увазі зниження висотності у проєкті з 42 до 36 метрів, про яке виданню The Village Україна повідомила компанія А Development. За інформацією пресслужби компанії, в результаті діалогу з локальними мешканцями забудовник пішов назустріч їхньому запиту та знизив висотність у проєкті до 36 метрів.
Серед інших зобов’язань А Development є інвестиції у розмірі 40 млн грн в реновацію школи, яку обрала місцева громада, проведення реставраційних робіт памʼяток архітектури, щодо яких девелопер підписав охоронні договори, зокрема, головна будівля заводу з вежею. Крім того, благоустрій прилеглої до ділянки будівництва території та улаштування загальнодоступного вертикального парку в ареалі схилів гори Юрковиця із прогулянковими зонами та оглядовими терасами. До речі, саму гору деволепор не чипатиме, як зазначив в інтерв’ю The Village Україна засновник А Development Олексій Баранов, мова йде лише про благоустрій, очистку озера та облаштування виходу із житлового кварталу на Юрковицю.
Тож, загалом, з одного боку, реалізація цього масштабного проєкту має зберегти будівлі заводу Ріхтера, який віднесений до переліку пам’яток архітектури місцевого значення, привести до ладу занедбані території у середмісті та надати друге життя колишній промзоні. З іншого, питання з висотністю будинків “зависло” у повітрі, і це непокоїть місцевих мешканців та громадскість. До того ж, поява ЖК у цій місцевості призведе до навантаження на інфраструктуру Подолу, зростання автомобільного трафіку, перевантаження інженерних мереж. Проте, процес вже “пішов”, як наголошує забудовник, поновлення будівельних робіт можливо ще до підписання Меморандуму – поки виключно в межах черг, де гранична висота будинків не перевищує відмітку 27 метрів.
Як забудовники знищили садибу Зеленських і тепер її відновлюватимуть, а суд змусив самих забудовників знести свої споруди
Нагадаємо, наприкінці липня Інформатор писав про те, що спроба захисту громадою Києва ще однієї історичної будівлі кінця ХІХ ст. зазнала поразки. Ввечері 19 липня будівельники знесли садибу Зеленських 1890 року побудови у середмісті столиці. Це відома будівля, про неї не раз писав Інформатор та інші ЗМІ, пам’яткоохоронці не раз мітингували з вимогою надати їй охоронний статус, створювали петиції – а зважаючи на назву, зверталися по захист навіть до президента. Жоден з цих заходів не був результативним: садиби на вул. Кониського, 22 не стало.
Також ми розповідали, що у першій декаді червня на ринку нерухомості Києва стався тривожний прецедент. Столичний Господарський суд прийняв рішення, яким повернув дві земельні ділянки у власність київської громади. Їх, як довела прокуратура столиці, незаконно передали під забудову – а на цій землі вже звели коробки одного з ЖК. За рішенням суду, будівлі мають знести. Хто та як демонтуватиме споруди, а також що робити інвесторам, які вклалися у будівництво, дізнався Інформатор.