Жінка втратила з банківських рахунків понад 100 тисяч гривень. На неї також оформили декілька угод “Оплата частинами”. Вона вважає, що до цього причетні шахраї, які перевипустили SIM-карту Київстар. Про це йдеться у рішенні Ружинського районного суду Житомирської області, опублікованому 12 грудня 2024 року.
4 вересня 2023 року жінка звернулася до відділення AT КБ «ПриватБанк» із письмовою заявою про вчинення щодо неї шахрайських дій, а саме: здійснення невідомими особами перезапуску SIM-картки Київстар, зміну пін-кодів двох банківських карток, здійснення активації через «Приват-24», зміну фінансового номера банківських карт, здійснення платежів та перерахування через IVR-меню та «Приват-24», також укладення угоди «Оплата частинами» на суму 89 128 гривень за кредитним договором від 28.09.2015 року, що призвело до виникнення у неї заборгованості по кредитній картці у розмірі 98 450 гривень та по угодах «Оплата частинами» в сумі 89 128 гривень, а всього на суму 187 579 гривень. У поліції розпочали кримінальне провадження, в рамках якого визнано її потерпілою, дії невстановлених осіб кваліфіковано за ч. 5 ст. 190 Кримінального кодексу України, досудове розслідування триває.
“Не виключено, що сама позивачка брала участь у здійсненні спірних транзакцій, або сама повідомила стороннім особам інформацію, необхідну для проведення цих транзакцій, тому підстав для задоволення позову немає”, – заявили у ПриватБанку.
Що вирішив суд?
Суд задовольнив позов жінки. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов’язали повернути їй кошти в сумі 102 032 гривень шляхом відновлення їх на картці «Універсальна» та скасувати відсотки, пеню (штрафні санкції), нараховані за транзакціями від 02.09.2023 року. Також банк має припинити стягнення коштів за угодами від 02.09.2023 року «Оплата частинами» на суму 15 865 гривень, «Оплата частинами» на суму 22 735 гривень, «Оплата частинами» на суму 50 526 гривень.
“Позивачка як користувачка картки своїми діями чи бездіяльністю не сприяла втраті, незаконному використанню персонального ідентифікаційного номера (коду) або іншої інформації, яка дає змогу ініціювати платіжні операції; списання коштів з карткових рахунків відбулося не за її розпорядженням і вона не повинна нести відповідальності за такі операції; виявивши безпідставне списання (перекази, зняття) коштів, вона негайно повідомила про цей факт банк та звернулася до правоохоронних органів. Враховуючи наявність кримінального провадження, у межах якого встановлюється особа, яка протиправно заволоділа коштами, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позовних вимог в повному обсязі”, – наголосив суд.