Голова Комітету з питань розвідки Палати представників США Майк Тернер (республіканець, штат Огайо) заявив, що США мають розглянути можливість застосування “прямих військових дій”, якщо північнокорейські війська вступлять у війну в Україні. Це заява пролунала після того, як стало відомо, що тисячі солдатів з Північної Кореї вже перебувають у Росії.
Як повідомляє The Hill, Білий дім раніше повідомив, що Вашингтон оцінює кількість північнокорейських військових у щонайменше 3000. Військові проходять підготовку на воєнних базах у східній частині Росії. Існують побоювання, що ці війська згодом будуть відправлені до України для участі в бойових діях на боці Кремля. Міністр оборони Ллойд Остін раніше заявив, що США мають докази присутності північнокорейських військ у РФ.
Реагуючи на ці повідомлення, Тернер каже, що присутність військ Північної Кореї має стати для США “червоними лініями”. Відтак, адміністрація президента США має дати чітку відповідь на такі дії Пхеньяна.
“Адміністрація Байдена-Гарріс повинна чітко заявити, що участь північнокорейських військ у цьому конфлікті є червоною лінією для Сполучених Штатів”, — заявив Тернер у своїй заяві.
Республіканець твердо переконаний, що участь КНДР у війні проти України на боці РФ є для США нічим іншим, як прямою загрозою. Тому й відповідь має бути адекватна у вигляді – прямих військових дій.
“Якщо північнокорейські війська вторгнуться на суверенну територію України, Сполучені Штати мають серйозно розглянути можливість застосування прямих військових дій проти цих військ”, — додав він.
Військові КНДР у Росії
З початку до середини жовтня Північна Корея перемістила щонайменше 3000 солдатів на схід Росії за допомогою кораблів з регіону Вонсан у Північній Кореї до російського міста Владивосток, повідомив журналістам речник Ради національної безпеки Білого дому Джон Кірбі. Після цього солдати були відправлені на три військові об’єкти в східній частині Росії, де вони проходять базову бойову підготовку, додав Кірбі.
“Ми поки не знаємо, чи ці війська будуть залучені до бойових дій разом із російськими військовими, але це безумовно викликає серйозне занепокоєння”, — сказав він.
Кірбі також зазначив, що після завершення підготовки ці війська можуть вирушити на захід Росії і взяти участь у боях проти української армії, що стало б “демонстрацією зростаючого відчаю Росії у її війні проти України”.
США вже поінформували український уряд про ситуацію, включаючи наслідки такого розвитку подій і можливі дії з боку США, зазначив Кірбі.
Він також зробив суворе попередження, що якщо північнокорейські війська будуть використані проти України, вони “стануть легітимними військовими цілями”.
“Якщо вони вступлять у бойові дії проти України, вони стануть законними цілями, і українська армія захищатиметься від північнокорейських солдатів так само, як і від російських”, — додав він.
Минулого тижня президент України Володимир Зеленський попередив, що Північна Корея відправляє до 10 000 солдатів в Україну для участі в боях на боці російських сил. Виступаючи в Брюсселі, Зеленський зазначив, що Пхеньян уже надіслав тактичний персонал і офіцерів до його країни.
Повідомлення про можливу участь північнокорейських військ у війні спричинили заклики до США зняти обмеження на використання далекобійноих озброєнь, наданих Україні, причому Зеленський неодноразово звертався до Вашингтона із такою вимогою.
“Я давно критикую необдуману позицію адміністрації Байдена-Гарріс щодо обмеження використання Україною американської зброї для ударів по цілях на території Росії. Якщо північнокорейські війська нападуть на Україну з російської території, Україна має отримати дозвіл використовувати американську зброю для відповіді”, — додав Тернер.
На запитання, чому США не дозволяють використовувати далекобійні ракети для України, Кірбі відповів, що поки не відомо, чи північнокорейські війська будуть залучені до бойових дій, і наразі зарано говорити про їхній вплив на поле бою.
“Ми не знаємо, що вони планують робити, не знаємо, чи будуть вони брати участь у бойових діях і в якій кількості”, — сказав він, додавши, що США уважно стежитимуть за ситуацією та продовжать надавати Києву підтримку в сфері безпеки.
Участь північнокорейських військ у війні на боці Росії стала б значним кроком у зміцненні відносин між двома країнами після того, як президент Росії Володимир Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин підписали угоду про співпрацю і пообіцяли надавати взаємну допомогу і захист від ворогів у червні.
Пхеньян також постачає Москві артилерійські снаряди і балістичні ракети в обмін на доступ до допомоги та технологій для ядерних і космічних програм.
Підпишіться на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.