Відновлення садиби Зеленських, руїни якої розташовані на вул. Кониського у Києві, наразі неможливе через позицію правоохоронних органів. Вони перешкоджають появі архітекторів чи представників компанії-власника на будмайданчик, оскільки той перебуває під арештом. Відтак, під загрозою зриву Дорожня карта з відновлення будівлі – як і відповідний Меморандум, підписаний між міською владою та забудовниками, що зруйнували садибу.
Про це розповіла у ефірі програми КиївВГОЛОС на радіостанції KyivFM заступниця міського голови столиці, депутатка Київради від УДАРу Ганна Старостенко. За її словами, реалізація Меморандуму під загрозою – власник будівлі не може виконати поступові кроки, розроблені для Дорожньої карти з відновлення будівлі.
“Власник обіцяв відновити будинок за власний кошт, але він не може почати роботи навіть із проєктування. Адже для цього треба дослідити його залишки, подивитися, у якому стані фундамент, які з автентичних елементів можна використовувати задля його відновлення. Але, на жаль, правоохоронні органи не пускають ні власника, ні архітекторів, ні громадськість на територію садиби та земельної ділянки, тому, що вона перебуває під арештом”, – зазначила Ганна Старостенко.
Заступниця голови КМДА розповіла, що впродовж осінніх місяців міська влада у столиці перебувала у комунікації з правоохоронцями. Так, вони спочатку видали дозвіл на проведення будівельних робіт, а згодом – забрали його. Попри це, каже посадовиця, позиція КМДА лишається незмінною – власник зобов’язаний Меморандумом відновити будівлю.
“Віталій Кличко подав в суд на власника будівлі, аби зобов’язати його її відновити, цей процес у судових інстанціях, і він йде – ми сподіваємося, буде змога відновити будівлю згідно з Меморандумом”, – резюмувала Старостенко.
Також заступниця Кличка нагадала, що задля реалізації Меморандуму спільно з забудовниками була розроблена Дорожня карта з відновлення будівлі. Згідно з нею, вже затверджений ескіз споруди, а наступним кроком має бути саме розробка проєктно-кошторисної документації – саме цей крок і неможливий через арешт залишків садиби.
Про подробиці Меморандуму між містом та забудовниками і початок робіт на садибі
Нагадаємо, ще у серпні Інформатор повідомляв про подробиці загадкового Меморандуму, що його підписала міська влада столиці із забудовниками, з вини яких було знищено садибу Зеленських. Так, документ не є обов’язковим до виконання, при цьому в ньому прописано, що відновлювати будівлю мають впродовж 1,5 років, однак сама лише процедура узгодження документів, підготовка креслень тощо займе не менше року.
А вже у першій декаді жовтня 2024 року ми писали, що робітники почали розбирати залишки знищеної влітку садиби Зеленських. Роботи велися попри накладений на будівлю арешт: до самої будівлі підігнали вантажівку, а працювали над демонтажем будівельники з сусіднього будмайданчику. Громадські активісти закликали киян не допустити остаточного руйнування споруди.