Кабінет міністрів України планує посилити відповідальність за порушення комендантської години. Уряд погодив відповідний законопроєкт. Однак для впровадження остаточного рішення, проєкт закону ще має бути винесений на розгляд Верховної Ради.
Про це повідомив 20 грудня народний депутат від “Європейської солідарності” Олексій Гончаренко. Він зазначив, що Кабмін погодив законопроєкт, який передбачає запровадження окремої адміністративної відповідальності за:
- порушення комендантської години: перебування у громадських місцях у заборонений час без перепусток – від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (850-1700 гривень).
- порушення правил евакуації: в’їзд або перебування у населених пунктах, де проводиться обов’язкова евакуація, без спеціальних дозволів – від 30 до 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (510-850 гривень).
Гончаренко уточнив, що штрафи не будуть застосовуватись до людей, які йдуть до укриттів, надають медичну чи домедичну допомогу або супроводжують поранених тяжкохворих. Також у разі евакуації або рятування майна та в інших випадках загрози життю громадян.
“Важливо! Це ще не остаточне рішення, бо цей урядовий законопроєкт має бути винесений на розгляд Ради”, – зазначив нардеп.
Нещодавно Кабмін схвалив два законопроєкти щодо вдосконалення правового регулювання обов’язкової евакуації населення. Особливий акцент зробили на дітях. У пресслужбі МВС України зазначили, що у разі підтримання законопроєктів оголошувати обов’язкову евакуацію населення з територій бойових дій зможуть військові адміністрації. Евакуація може бути загальною, або стосуватись окремих категорій населення.
Нововведення від уряду
У Міністерстві оборони України повідомили про реформування територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП). Перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк нещодавно зазначив, що для виконання заходів щодо мобілізації будуть створені нові структури. Також ТЦК та СП планують передати під порядкування Міністерству оборони (наразі ТЦК підпорядковується Сухопутним військам Збройних Сил України).
Також нещодавно стало відомо, що в Україні вже розробили закон про демобілізацію військових. Однак за словами Гончаренка, законопроєкт поки не будуть реєструвати у парламенті. Це відбудеться лише тоді, коли буде достатня кількість резервів, щоб замінити бійців, яких демобілізують з війська.