Удень мабуть весь світ дивився за перебігом подій на саміті БРІКС. Обговорювали найдрібнріші деталі: Лавров колупався у носі, Путін не зміг вимовити прізвище Ердогана. Одразу зрозуміло, хто зараз є світовим ньюзмейкером. Всі мабуть звернули увагу, як ганебно схилився генсек ООН Гуттереш перед російським правителем під час зустрічі. А раніше, коли в Україні ще була ніч, у США обговорювали шокуючий факт. Трамп отримав чутливий відрив та має всі шанси стати президентом. Інформатор аналізує головні події четверга, 24 жовтня. Ані у Путіна, ані у Трампа не все добре.
БРІКС не виправдав усіх сподівань Путіна
Коли саміт БРІКС наближався до завершення, Путін дав прес-конференцію. Найцікавіше мабуть було чути його відповідь… Ні, не про корейців. А про те, що 2000 військових ЗСУ заперті в оточені на Курщині. Бо, ні, вони не заперті, їх не 2000. Нещодавно ЗСУ знищило взвод морської піхоти РФ, що особливо відзначився у жорстокості.
Але той взвод – лише епізод. У підсумку Росія, як виявилося, не в змозі добитися чутливого прогресу на власній території. Про події детальної інформації не маємо. Мовчать українські військові джерела із зрозумілих причин. Російська пропаганда, що ще тиждень тому кожного дня “звільняла” Курщину, зараз теж мовчить. Війська РФ наступають в одному місці, а тим часом втрачають інше.
Попри дискусії щодо доцільності Курської операції, які точаться навіть у ЗСУ, є домінуючий погляд. Війну треба переносити на територію ворога. Навіть аргумент, що Путін не повівся на провокації та не послабив тиск на Донбасі, тут не працює. Вся справа, що оборона Курщини так чи інакше потребує зусиль. Та навіть, якщо ЗСУ змусять війти з-під Суджи, вони мабуть вдарять в іншому місці.
Проте під час саміти БРІКС у Путіна були й інші розчарування. Наприклад, через Туреччину. Як відомо, Ердогана запросили на саміт, зустрічали із почестями. Але виявилося: не всі країни БРІКС підтримують вступ Туреччини до цієї організації. Наприклад, Індія проти. Тобто БРІКС зовсім не монолітне угруппування, що спрямоване проти домінування Заходу у світі. Хоч БРІКС робить лише перші помітні кроки, її вже роздирають протиріччя.
З Туреччиною є ще один “ідеологічний” негаразд. Ось вона хоче вступити у БРІКС. Але при тому Туреччина є членом НАТО. А НАТО, як відомо, це майже головний кулак, яким колективний Захід диктує іншому світові свою залізну волю. Принаймні якщо слідувати за кремлівськими наративами…
Тож якщо Ердоган зі своїм НАТО вступає до БРІКС, що це означає? Або що БРІКС несправжня, несерйозна організація, або що БРІКС не проти НАТО.
Другий варіант найбільш імовірний. Справа в тому, що Бразилія та Індія – а назви цих двох країн закодовані в абревіатурі організації – ніколи не припиняли плідну співпрацю із Заходом. Та й Туреччина теж не планує її припиняти. Ердоган лише хоче всидити на двох стільцях.
Тобто головні месіджи кремлівської пропаганди – дивиться, як ми всі тут, у Казані, гуртуємося проти колективного Заходу, Ердоган своєю появою спростував. Мабуть у Кремлі це не одразу сприйняли. Образи почалися вже безпосередньо на саміті. Путін нібито переплутав прізвище голови Туреччини. Експерти кажуть, Путін завжди це робить, коли хоче продемонструвати зневагу. Але запізно вже зневажати Ердогана…
Цікава дрібничка. Поки Ердоган обіймався з Путіним у Казані, Турція ще раз підтвердила, що Крим це Україна.
Наслідки перемоги Трампа можливо будуть й непогані, але точна – непередбачувані
Іще один ньюзмейкер 24 жовтня, кандидат у президенти Дональд Трамп у США, як виявилося, має зараз всі шанси отримати перемогу на виборах та стати новим господарем Білого дому. Попри те, що у Сполучених Штатах складна виборча система, де перемога залежить від кожного штату, останні дослідження, що з’явилися ще уночі, вказують: більшість американців схиляється до кандидатури Трампа.
Заяви демократів з цього приводу вже нагадують істерику. Наприклад Гарріс згадала Гітлера. А як кажуть досвідчені фахівці з диспутів, якщо Гітлер згаданий, то розумні аргументи скінчилися.
Ще одна цікава деталь: за адресою посольства США у Києві відкрито представництво Фонду Дональда Трампа. В цій історії багато незрозумілого. Зокрема дуже цікава постать людини, що зареєструвала фонд. Це не американка, а киянка. Вона відома, як дитяча психологиня та сертифікована інструкторка з даоських практик. До того ж на неї відкрито два виконавчі провадження – любить швидко їздити на авто. Але сам факт показовий.
Справа в тому, що посол США Бріджіт Брінк не є прихильницею демократів чи республіканців. Так само, як при Байдені вона сидить в Києві, так само при Трампі була послом у Словаччині. Вона є професійним дипломатом, а не політиком. Та як дипломат мабуть добре відчуває, куди вітер дуне.
Як це напевно вже відчуває і Володимир Зеленський. Він нещодавно з’явився у футболці з надписом “зробимо Росію маленькою знов”. Це звісно відсил до одного з найпопулярніших слоганів передвиборчої кампанії Трампа – Make America Great Again.
Та навіть це відчуває такий досвідчений, хоча вже й не дуже популярний політик, як Юлія Тимошенко. Нещодавно з’явилася її світлина із Макдональдсу в Одесі. Зовсім як у випадку з Трампом, який 15 хвилин продавав там під час передвиборчих заходів картоплю. Проте ми дізналися, Юлію та МакДональдз пов’язує давня таємна любов.
До речі, аналізуючи фактичні дані щодо виборів у США, Інформатор першим вказав своїм читачам на ймовірну перемогу Трампа. Ми навіть проаналізували, що чекає Україну у такому випадку. Маленький спойлер: не все так погано, як здається – але дуже непередбачувано, це факт.
Про жахливу українську корупцію
Нажаль, 24 жовтня маємо купу сумних новин із фронту. На Донбасі немає змін на краще. Ворог вже у Селідово – і це дуже погано. Ситуація навколо Покровська, втрата якого відкриє окупантам шлях у Дніпропетровську область, стає все гіршою.
Це відбувається на тлі все нових корупційних скандалів у тилу. Насамперед це стосується корупції у ТЦК. Нема користі перелічувати всі епізоди. Але тепер у черзі щодо порушень під час мобілізації з’явився й ТЦК та СП Голосіївського району Києва, який вважається у столиці легендарним через свої дії щодо бусифікації.
Можливо нема сенсу перелічувати інші епізоди. Показове те, що про ситуацію висловився вже й голова Сухопутних військ ЗСУ (яким власне усі ТЦК й підпорядковуються) Олексій Павлюк. Можливо, висловився він вже запізно. Бо втрата довіри до ТЦК через чисельні брутальні порушення закону – це вже факт, що відбувся.
Корупцією тхне й в енергетиці. Про це теж неодноразово писали різні медіа. Інформатор продовжує аналізувати відкриті джерела, що налічують дані про контракти щодо будівництво захисних споруд АЕС. Виявляється, що найчастіше ці стратегічно важливі роботи доручають чи своїм, чи аби кому. Наприклад, захист підстанцій одразу трьох АЕС Енергоатом довірив компанії, яка раніше не мала держзамовлень, окрім… ремонту туалетів у податковій Ірпеня.
Тим часом головне управління розвідки 24 жовтня попередило, що ворог готує мітинги-провокації у містах України. Це стара тема: ще у лютому саме ГУР розповідало про спецоперацію російських спецслужб під назвою “Майдан-3”. Мета була через мітинги та виступи лідерів громадської думки дискредитувати органи державної влади та утворити хаос. Проте наразі ця історія отримала нове забарвлення: за даними Інформатора, російські спецслужби, можливо, намагатимуться діяти через родини військовополонених та зниклих безвісти.
Та наостанок ще декілька новин від Інформатора за 24 жовтня, над якими варто поміркувати: