У Києві на Шулявці знесуть цех №5 заводу Більшовик, аби добудувати з’їзд із шляхопроводу

У Шевченківському районі Києва, на Шулявці, буде знесений цех №5 заводу “Більшовик”. Це зроблять, передовсім, для добудови з’їзду з Шулявського шляхопроводу. У міській владі підрахували, що завершення цього транспортного вузла, одного з ключових у столиці, дозволить збільшити пропускну здатність об’єкта на 20%.

Про зрушення процесу демонтажу цеху №5 АТ “Перший Київський машинобудівний завод” просто поряд із Шулявським шляхопроводом повідомляє КП “Дирекція будівництва шляхово-транспортних споруд”. Підприємство оголошує тендер на виконання робіт зі знесення споруди – вона вже перебуває у державній власності, оскільки суд вилучив її у власника на користь міста.

“Демонтаж цієї будівлі дасть змогу виконати комплекс робіт із будівництва правоповоротного з’їзду з просп. Берестейського на вул. Вадима Гетьмана та лівоповоротного – з вул. Олександра Довженка на просп. Берестейський, а також ввести шляхопровід і ці з’їзди в експлуатацію. Це збільшить пропускну спроможність цього транспортного вузла на 20%”, – зазначили у КМДА.

Крім того, додають у міській адміністрації, будівництво з’їзду підвищить безпеку дорожнього руху та забезпечить безперервний рух автомобільного транспорту вулицями Вадима Гетьмана та Олександра Довженка. Сьогодні водіям доводиться об’їжджати цілий квартал, аби зробити з’їзд, і це ускладнює рух, створюючи затори.

За інформацією підприємства, кошторисний розрахунок вартості об’єкта складає 126,3 млн грн. Київська влада вже оголошувала тендер на знесення цеху у 2023 році. Тоді роботи оцінили у 93,38 млн гривень. Однак рік тому договір з переможцем конкурсу було розірвано.

Скільки коштує земля під заводом “Більшовик”, і у яку суму став ремонт Шулявського шляхопроводу

Нагадаємо, у 2020 Фонд держмайна України оцінив вартість цеху №5 заводу “Більшовик” у 700 млн грн. У КМДА заявили, що це нереальна, завищена сума, яку місто не платитиме. Врешті Департамент транспортної інфраструктури КМДА викупив цех №5 колишнього заводу “Більшовик” за 112,9 мільйона.

Також ми писали про те, що Шулявський міст частково обрушився взимку 2017 року. Весною 2019-го його почали реконструювати, але фактично знесли і відбудували заново. Головну конструкцію над проспектом Перемоги змонтували в жовтні 2019 року, а проїзд по Шулявському мосту відкрили після ремонту в грудні. Вартість реконструкції шляхопроводу вже зростала кілька разів, востаннє – у травні 2024, наразі розв’язка обійшлася бюджету міста майже у 2,45 млрд грн.

Джерело