Чому слони бояться мишей – секрет боягузтва розкрито

Те, що слони бояться гризунів, стало популярною темою у фольклорі та кіно – просто подивіться на Діснеївського Дамбо. Пліній Старший якось писав про слонів: з усіх інших живих істот вони не терплять ні мишей, ні щурів. Африканські слони є найбільшими наземними тваринами на планеті. Тож як вони можуть боятися крихітних мишей, і головне, чому.

Колись популярною була теорія про те, що миша може заповзти до хобота слона. Та, на щастя, це неправда, оскільки слони можуть просто видути мишу так само, як ми очищаємо ніздрі. Крім того, у слонів є м’ясистий надгортанник, який заважає миші дістатися до делікатних внутрішніх структур, пише IFLScience.

А от очі у слонів розташовані з боків голови. Це означає, що вони можуть дуже добре бачити в сторони, але на землі безпосередньо спереду та ззаду є сліпі плями. Цілком можливо, що маленьке створіння може підкрастися до слона, який зрозуміє, що там щось є, лише коли миша буде дертися слонові по ногах. 

Саме тому у дикій природі все, що раптово пробігає або ковзає повз слона, може його налякати. Це не обов’язково має бути миша – собаки, коти, змії чи будь-яка тварина, яка робить різкі рухи біля ніг слона, може його налякати, пояснюють знавці.

Отже, схоже, що фактор страху зводиться не до самої миші, а до фактора шоку від раптового виявлення чогось несподіваного дуже близько до своїх ніг. І це не дивно, якщо подумати про інших сусідів, з якими слонам доводиться співіснувати, і це починає мати сенс.

Слоненя і птах намагаються налякати одне одного.

Азіатські слони ділять своє середовище існування з королівськими кобрами, найдовшими отруйними зміями у світі. Ті, згідно з National Geographic, здатні вбити слона. Їхня шкіра значною мірою захищають їх від таких укусів, але хобот і молоді слони особливо вразливі.

Під час загрози чи несподіванки, будь то змія чи миша, слони можуть розставити вуха, які, у випадку африканського слона, є найбільшими – з усіх тварин на Землі. 

Джерело