У Середземному морі затонуло російське судно, яке могло прямувати до Сирії для вивезення озброєння

У Середземному морі поблизу Іспанії затонув російський суховантаж “Урса Майор”. На борту стався вибух. Ймовірно, корабель прямував до Сирії для евакуації російських баз.

Про інцидент із судном повідомило іспанське видання La Verdad. Борт затонув між іспанським містом Агілас і алжирським Ораном.

Повідомляється, що 14 членів екіпажу доставила до порту Картахени іспанська морська рятувальна служба. Двоє людей вважаються зниклими безвісти.

За даними джерел видання, на судні стався вибух приблизно о 12:30 23 грудня, після чого у судна виник крен. Це змусило позначити цей район як небезпечний для судноплавства до моменту прибуття російського військового корабля, який взяв на себе керівництво порятунком. У рятувальній операції брали участь кілька суден, які ловили рибу в тому ж районі, а пізніше долучилися фахівці морської рятувальної служби Іспанії.

Офіційно судно “Урса Майор” прямувало транзитом із Санкт-Петербурга до Владивостока. Воно вирушило на маршрут 11 грудня і мало прибути 22 січня.

Однак, російське видання “Медіазона” з посиланням на OSINT-аналітиків повідомило, що у Середземне море нещодавно увійшли п’ять російських вантажних кораблів. Серед них – три військових великих десантних корабля і два суховантажні судна, що належать компанії “Оборонлогістика”.

Суховантажі “Спарта” та “Урса Майор” багато років перевозили вантажі так званого “Сирійського експреса” – маршруту постачання російських військ у Сирії. Аналітики припускали, що всі п’ять кораблів призначені для евакуації російських баз у сирійському Тартусі та Хмеймімі.

Росія вивозить своє озброєння з Сирії

Росія вивозить своє озброєння з військових баз Сирії. Йдеться про засоби протиповітряної оборони, включаючи радари для систем перехоплення С-400 і С-300, та іншу техніку. Їх перекидають до Лівії.

Росія також вивела з Сирії війська, військову авіацію та іншу зброю. РФ намагається зберегти вплив на Близькому Сході. Роками їй вдавалося це робити завдяки режиму Башара Асада у Сирії. Поки що неясно, чи залишаться системи озброєнь, включаючи компоненти С-400, у Лівії чи їх повернуть до Росії.

Джерело