Жінка видурила 9 200 гривень на продажі неіснуючого одягу в Instagram-магазині – що вирішив суд

Жінка створила в Instagram онлайн-магазині з продажу одягу. Довірливі громадянки перераховували продавцю кошти, а речей не отримували. Своїми діями вона завдала збитків на загальну суму 9 200 гривень. Про це йдеться у вироку Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області, опублікованому 23 жовтня 2024 року. 

Громадянка створила Instagram-магазин, де розмістила оголошення щодо продажу одягу, якого в неї не було. Вона видурювала кошти в інших жінок. 

“01.08.2023 року громадянка, зайшовши в інтернет-додаток «Instagram» за посиланням htts://instagram.com/luna.shop_at, побачила публікацію, в якій зазначалась інформація щодо продажу жіночого одягу та з метою придбання набору блузи з шортами та джинсового корсета надіслала повідомлення про намір їх придбання. Побачивши надіслане повідомлення в обвинуваченої виник протиправний умисел на заволодіння її коштами. Вона повідомила, що вартість набору блузи з шортами та джинсового корсета становить 3 тисячі гривень, при цьому попередньо необхідно здійснити повну оплату, здійснивши перерахування зазначених коштів на банківську платіжну картку АТ «Універсал Банк», а після надходження коштів їй буде відправлено замовлений одяг. Того ж дня потерпіла добровільно перерахувала на банківську платіжну картку АТ «Універсал Банк» кошти в сумі 3 тисячі гривень, однак замовлений одяг не отримала”, – вказується в одному з епізодів. 

На судовому засіданні обвинувачена свою вину визнала повністю. Вона пояснила, що влітку 2023 року створила онлайн-магазин в Instagram «Luna shop», де розмістила оголошення про продаж одягу для жінок (20-30 років) суконь та сумок. Створила, бо мала складне фінансове становище (не працювала, але треба було сплачувати за оренду квартири, мала намір знайти роботу). Два місяці продавала сумки, які відправляла. Повідомлення про продаж одягу не відповідало дійсності, оскільки знала, що такого одягу не має і відправляти його не буде. Листування з покупцями вела в Instagram. Тим, що робили замовлення, надсилала реквізити своєї банківської карти Монобанк, обіцяла відправити упродовж 2-4 днів від моменту оплати, але не відправляла. Оголошень про продаж було понад п’ятдесят. Дати та суму коштів по кожному епізоду не пам’ятає, так їх було багато (28 епізодів лише у цьому кримінальному провадженні). Припинила злочинні дії, як тільки знайшла роботу у серпні 2023 року. На даний час працює, має стабільний дохід у розмірі приблизно 40 тисяч гривень щомісяця. Активно сприяла досудовому розслідуванню, штраф за попереднім вироком повністю сплатила.

Потерпілі на судове засідання не з’явилися. На електронну адресу суду надійшли їхні заяви, в яких вони просили проводити судовий розгляд у кримінальному провадженні без їх участі. Від цивільного позову відмовилися. 

Яке покарання обрав суд? 

Суд визнав жінку винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 190 Кримінального кодексу України та призначив  покарання – штраф у розмірі чотири тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому виразі становить 68 тисяч гривень. На підставі ч. 4 ст. 70 КК України, шляхом поглинення більш суворим покаранням, призначеним за даним вироком, менш суворого покарання за попереднім вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 11.10.2023 року, остаточно призначили покарання – штраф у розмірі чотири тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що у грошовому виразі становить 68 тисяч гривень, зарахувавши у призначене за даним вироком покарання відбуте повністю покарання за попереднім вироком Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області від 11.10.2023 року.



Джерело