У костелі святого Миколая, який суттєво постраждав після ракетного обстрілу 20 грудня, провели п’ять повних святкових різдвяних мес. Завдяки зусиллям парафіян споруда частково відновлена, і всі охочі можуть відвідати святиню. Напередодні ж храм оглянув кардинал з Ватикану.
Про часткове відновлення найепічнішого київського костелу повідомляє Римсько-католицька парафія св. Миколая на Facebook. Судячи з її публікацій, вже впродовж кількох днів у костелі, що суттєво постраждав від російського ракетного обстрілу Києва 20 грудня 2024 року, проводяться святкові меси. Також у костелі заспівали “Щедрика”.
А 24 грудня парафія повідомила про відвідини костелу гостем з Ватикану, головою Дикастерії до справ Милосердя кардиналом Конрадом Краєвським. Символічно, що під час молитви у святині кардинал передовсім згадав про обіцянки численних українських влад передати костел католицькій громаді.
“Кардинал розпочав свій візит в костелі з молитви про справедливий мир в Україні і про повернення костелу св. Миколая парафії, передачу якого представники української влади анонсували ще папі Йоану Павлу ІІ у 2001 році”, – зазначили у католицькій громаді Києва.
Цікаво, що кардиналові показали не лише фасад та тильну частину будівлі, а й нещодавні реліквії. Парафіяни зберегли уламки скла від великих вітражів, що прикрашали фасади споруди – їх ретельно зібрали віруючі, аби допомогти проводити відновлювальні роботи у своєму костелі.
Якої ще шкоди заподіяв ракетний вибух, та що сталося з унікальним вітражем
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що зранку у п’ятницю, 20 грудня 2024 року, по Києву було застосовано комбінований ракетний удар. Били вісьмома ракетами, серед них – “Кинджали” (аеробалістика) та Іскандер/KN-23 (балістика). Уламки впали у чотирьох районах міста, найгірше прийшлося Голосіївському – там влучило просто навпроти Миколаївського костелу.
Також ми розповідали, що ракетний удар знищив унікальні вітражі у київському костелі. А римо-католицька громада готується закривати фанерою вибиті вікна споруди, у тому числі центральний вітраж, частини якого випали від вибухової хвилі.