Навіщо восени вчені радять залишати на підвіконні жменю солі

Існує ідея про те, що врятуватись від зайвої вологи допоможе звичайна кухонна сіль на вікнах. Просто поставте її у відкриту піалу, і вона всотуватиме зайву пару на вашій кухні. Тож, це дійсно правда, що сіль може видаляти вологу з повітря, повідомляє IFLScience.

Коли водяна пара у вашому домі чи авто потрапляє на холодну поверхню, як от вікна, вона повертається в рідкий стан, утворюючи конденсат. Утворення конденсату – це не питання однієї конкретної температури. Це різниця між двома температурами: температурою повітря та температурою точки роси, – температура, при якій може утворюватися рідина, коли повітря стає насиченим і більше не може утримувати водяну пару. Будь-яке додаткове охолодження спричиняє конденсацію водяної пари.

Щоб усунути конденсат, який може призвести до таких проблем, як вогкість і цвіль, а також пошкодити віконні рами, можна вжити певних заходів. В автомобілі ви можете продути вікна повітрям, щоб запобігти утворенню конденсату, скориставшись кондиціонером. Найефективніший спосіб видалити вологу з повітря – це використати систему його кондиціонування.

У вашому домі з утворенням конденсату боротися може бути трохи складніше, але принципи ті самі. Один із запропонованих способів боротьби з конденсатом – поставити миску з сіллю біля вікна в холодні місяці. Сіль має здатність природним чином поглинати вологу з повітря та, по суті, висушувати його. Тому, коли вона контактує зі склом, утворюється менше крапель конденсату, кажуть експерти з дому та саду.

Це дуже простий трюк, який не вимагає жодних зусиль. Просто наповніть неглибоку миску або маленьку баночку сіллю – це може бути кухонна або кам’яна сіль. Кількість солі, яку слід використати, залежить від розміру вікна, біля якого ви її розміщуєте. Звичайно, загалом, чим більше вікно, тим більше солі вам знадобиться, хоча зазвичай однієї маленької мисочки (150-200 мл) цілком достатньо.

Проте сіль починає поглинати водяну пару лише при відносно високій вологості. При вологості до 74% при 20 C сіль не поглинає пару. А вже при відносній вологості 75% сіль розчиняється. У різних приміщеннях будинку може бути різний рівень вологості, наприклад, у ванній кімнаті чи на кухні, тому сіль може трохи допомогти в цій ситуації.

Однак для справжнього вирішення проблеми слід все ж таки підключити ще й вентиляцію. Час від часу провітрюйте кухню, якщо у вас там немає кондиціонера, радять експерти. Повітряний потік випускає більш вологе повітря й запобігає накопиченню водяної пари на холодній поверхні. Що ж до солі, то за високої вологості повітря в приміщенні замінювати її слід раз на кілька днів. 

Джерело