Не виходячи з дому: як у Києві оформити компенсацію онлайн за придбаний для багатоповерхівки генератор

Компенсацію за витрачені кошти на генератори, інвертори чи сонячні панелі, встановлені в багатоквартирних будинках, кияни тепер можуть оформити онлайн. Замість збирання паперів та походів по інстанціях мешканці багатоповерхівок просто завантажують необхідні документи та очікують, коли гроші за придбані джерела живлення надійдуть на бнаківський рахунок. Така послуга з’явилася на тестовій версії Порталу послуг. 

Про це повідомив заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень у сфері цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Петро Оленич. За його словами, сума компенсації від міста складає до 75% вартості обладнання, якщо в цифрах, то це від 100 до 300 тис грн. Подати онлайн-заяву на відшкодування можна за посиланням.

На платформі Порталу послуг для зручності киян є калькулятор, який розраховує суму компенсації за встановлене в будинку обладнання. Це можуть бути і генератори, і інвертори, і сонячні зарядні станції, й інші альтернативні джерела електроенергії. Компенсація може сягати 75% вартості придбаних незалежних джерел живлення, але не більше:

  • 100 тис. грн – для будинків до 6 поверхів (включно);
  • 200 тис. грн – для будинків від 7 до 16 поверхів (включно);
  • 300 тис. грн – для будинків від 17 поверхів, а також для будинків з прибудованими, вбудованими, даховими котельнями.

Розраховувати на часткову компенсацію можуть не тільки ОСББ, а й житлово-будівельні або обслуговуючі кооперативи, юридичні особи, які офіційно надають послугу 81.10 “Комплексне обслуговування об’єктів”. А також житлові кооперативи та багатоквартирні будинки, мешканці яких офіційно обрали управителя.

Щодо подання документів онлайн, потрібно, перш за все, авторизуватися на Порталі послуг за допомогою електронного підпису, потім заповнити заяву, підписати її електронним підписом та завантажити документи. І залишається тільки очікувати повідомлення про рішення. Якщо воно схвальне, відшкодовані кошти надійдуть на банківський рахунок ОСББ, ЖБК/ОК, ЖК або юридичної особи-управителя, зазначений у заяві.

На конкретному прикладі: як багатоповерхівку заживили від сонячних панелей, і чи допоможе це школам та вишам

Нагадаємо, Інформатор розповідав про конкретний випадок з ОСББ у Києві на вул. Митрополита Шептицького, де на даху 16-поверхівки встановили 72 сонячні панелі на 15 кВт, та акумулятори ємністю 30 кВт-год. Будинок вже з 1 жовтня 2024 року постачатиме електроенергію в спільну мережу – звичайно, щойно будуть заряджені власні батареї. А мешканці в умовах відключень гарантовано мають гарячу та холодну воду, працюючі ліфти, інтернет та світло в місцях загального користування.

А ще влітку ми писали, що Міносвіти доручило усім закладам освіти – як школам, так і вишам – у максимально короткі терміни встановити об’єкти сонячної генерації, простіше кажучи, сонячні батареї. Також треба придбати власне батареї, щоб забезпечити безперебійну діяльність впродовж блекаутів. Втім, київські навчальні заклади навряд чи встигнуть не те, що до початку навчального року – до кінця 2024-го: і тому є ціла низка причин.

Джерело