НБУ оштрафував Приватбанк на 1,7 мільйона гривень та анулювував ліцензії шести фінансовим компаніям

Національний банк України застосував заходи впливу у вигляді накладення штрафу до двох об’єктів оверсайту. Регулятор оштрафував ПриватБанк на 1,7 мільйона гривень за виявлені порушення під час моніторингу, а також анулював ліцензії шести фінкомпаніям та двом ломбардам. Про це йдеться у повідомленні НБУ від 24 жовтня.

Вказується, що регулятор здійснює оверсайт інфраструктури фінансового ринку, щоб забезпечити їхнє безперервне, надійне та ефективне функціонування. Яка причина штрафів:

  • ПриватБанк — за виявлені під час проведення планового виїзного моніторингу порушення законодавства, що регулює діяльність платіжних систем, використання платіжних інструментів і схем виконання платіжних операцій. Сума штрафу становить 1 700 000 гривень;
  • ТОВ «Універсальний дата центр» — за несвоєчасне подання регулятору звітності з питань діяльності на платіжному ринку за червень 2024 року. Сума штрафу становить 170 000 гривень.

“Рішення про застосування цих заходів впливу ухвалені за результатами планового виїзного моніторингу та безвиїзного моніторингу в межах виконання функції оверсайту платіжної інфраструктури і набрали чинності з 21 жовтня 2024 року. Сплатити штрафи установи зобов’язані упродовж п’яти робочих днів із дня отримання відповідного рішення регулятора про накладення штрафу”, – вказується у повідомленні НБУ. 

Анулювання ліцензії шести фінансовим компаніям та двом ломбардам

Регулятор анулював ліцензії шести фінансовим компаніям та двом ломбардам у зв’язку з невиконанням рішення НБУ. Ще до однієї компанії застосовано захід впливу у вигляді вимоги про вжиття заходів, спрямованих на усунення (виправлення) виявленого під час нагляду порушення та приведення її діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Анульовано ліцензії на діяльність фінансової компанії з правом здійснення діяльності з надання фінансових послуг:

  • ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ІННОВАЦІЯ” – надання коштів та банківських металів у кредит, факторинг;
  • ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “МАДРИД” – надання коштів та банківських металів у кредит, факторинг;
  • ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ЧОРНИЙ ЛЕБІДЬ” – надання коштів та банківських металів у кредит, факторинг, фінансовий лізинг;
  • ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “КАРРОН” – надання коштів та банківських металів у кредит, факторинг, фінансовий лізинг.
  • ТОВ “ТРАНС-ЛІЗИНГ-КОМПАНІ” – фінансовий лізинг;
  • ТОВ “ГОУ КЕШ” – надання коштів та банківських металів у кредит;
    ПТ “ЕКОНОМ ЛОМБАРД” ДОБРОДЬКІН О.М. І КОМПАНІЯ” – надання коштів та банківських металів у кредит у вигляді ломбардних кредитів;
  • ПТ “ЛОМБАРД КОПІЙКА” ТЗОВ “УКР.КОНЦЕПТ-КАР” І ПП “ІД” – надання коштів та банківських металів у кредит у вигляді ломбардних кредитів.

У Нацбанку нагадали, що 05.08.2024 року та 12.08.2024 року до ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ІННОВАЦІЯ”, ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “МАДРИД”, ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ЧОРНИЙ ЛЕБІДЬ”, ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “КАРРОН”, ПТ “ЕКОНОМ ЛОМБАРД” ДОБРОДЬКІН О.М. І КОМПАНІЯ”, ПТ “ЛОМБАРД КОПІЙКА” ТЗОВ “УКР.КОНЦЕПТ-КАР” І ПП “ІД” було застосовано заходи впливу у вигляді вимоги про вжиття заходів, спрямованих на усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Заходи впливу застосовано у зв’язку з неподанням до Національного банку звіту про надання впевненості щодо річних звітних даних (даних звітності) за 2023 рік. 23.09.2024 року до ТОВ “ТРАНС-ЛІЗИНГ-КОМПАНІ” та ТОВ “ГОУ КЕШ” було застосовано заходи впливу у вигляді вимоги про вжиття заходів, спрямованих на усунення (виправлення) виявлених під час нагляду порушень та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Заходи впливу застосовано у зв’язку з неподанням до НБУ звітності за І квартал 2024 року, за IІ квартал 2024 року, за перше півріччя 2024 року. Порушення не були усунені.

НБУ застосував до ТОВ “ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ “ЮНІОС” захід впливу у вигляді вимоги про вжиття заходів, спрямованих на усунення (виправлення) виявленого під час нагляду порушення та приведення її діяльності у відповідність до вимог законодавства України. Зазначена небанківська фінансова установа не подала до Національного банку інформацію/пояснення/копії документів на вимогу регулятора. Установа зобов’язана вжити заходів для усунення (виправлення) виявленого під час нагляду порушення та привести свою діяльність у відповідність до вимог законодавства України до 07.11.2024 року. Рішення про застосування заходів впливу до зазначених установ ухвалені Комітетом з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг 24.10.2024 за результатами безвиїзного нагляду за діяльністю з надання фінансових та/або супровідних послуг і набирають чинності з 25.10.2024 року.

Джерело