Оператор системи розподілу електроенергії YASNO виклало на своїй Facebook-сторінці відео з міні-пояснялкою від вчителя фізики про те, як від звичайної картоплини можна отримати трохи електроенергії внаслідок хімічної реакції. У відповідь користувачі почали жартувати: мовляв, країну “до чогось готують”, натякаючи на північну країну-сусідку, де вирощують стратегічний “енергетичний” овоч. Власне, все це можна вважати вдалим передноворічним жартом енергетиків.
Відеоурок від вчителя фізики Руслана Ігоровича, знятий спільно з YASNO, про те, як з картоплі можна зробити джерело струму, виклали на Youtube-каналі вчителя ще 15 грудня, а 17 числа відеоурок порекламував топмереджер YASNO Сергій Коваленко. Також перегляди відео підняли на Facebook-сторінці самої компанії, зазначивши, що, звісно, “ні на що не натякають”.
“Просто ділимось з вами цікавим фактом та черговим відео з вчителем фізики та інформатики Русланом Ігоровичем. Це перша частина нового пізнавального випуску. У ній Руслан Ігорович пояснює, завдяки яким властивостям картоплі можна видобувати електроенергію”, – зазначили у YASNO.
Справа в тому, що у картоплі (як і у інших овочах та фруктах – наприклад, цитрусових) містяться вода й суміш різних солей та кислот. Все готове для електрохімічної реакції – треба лише додати мідь, наприклад, дріт; та цинк – вчитель використав для створення “ліхтарика” оцинкований саморіз. Так, реакцію дійсно можна викликати у картоплі, і – ні, використовувати овоч у якості батарейки не вийде.
Жартівників це, звісно, не спинило. У коментарях до допису Сергія Коваленка директор з інновацій в Projector AI Lab, автор та куратор курсів з продуктового дизайну у Projector Денис Суділковський почав жартувати: мовляв, до чогось киян таки готують.
“Україні треба світло. Світло добувають з картоплі. Де багато картоплі?” – віджартувався Суділковський, додавши до коментаря фото з відомим усім політиком Олександром Лукашенком, що тицяє указкою у карту Білорусі.
У YASNO розповіли про те, коли кияни найактивніше платять за електрику, і пошпетили тих, хто взагалі не сплачує за послуги
Нагадаємо, раніше Інформатор писав про те, що у компанії-операторі розподілу YASNO, що входить до групи ДТЕК, підбили не найрадісніші підсумки 2024 року. Мова йде про тих, хто не поспішає сплачувати за отримані послуги, а це чверть від усіх клієнтів компанії. “Спільними зусиллями” мешканці столиці накопичили у 2024 році вражаючу суму в майже пів мільярда гривень.
Також ми розповідали, що у YASNO виявили період найактивніших розрахунків киян за спожиту електрику. Для тих, хто не любить накопичувати борги, проміжок часу, коли потрібно розрахуватися, зовсім невеликий – з 11 по 20 число кожного місяця. Але найчастіше кияни з розрахунками “тягнуть” до останнього.