Можливо, діти не захочуть це чути, але броколі більш ніж заслуговує свого місця на наших тарілках. Квітки та стебла наповнені поживними речовинами, які допомагають підтримувати наше серце та кістки здоровими – і можуть зменшити ризик раку, пише NYTimes.
Броколі – це багатофункціональний овоч, каже професорка дієтології Емілі Хо. В ньому міститься низка вітамінів, мінералів і фітохімічних речовин, які дають вашому організму поштовх. Ось деякі з найкращих властивостей брокколі, а також кілька нових способів насолодитися цим овочем.
Броколі проти раку
Поряд з цвітною й брюссельською капустою та іншими хрестоцвітими овочами брокколі є джерелом поживної речовини на основі сірки під назвою сульфорафан. Це речовина, що лежить в основі запаху броколі та трохи гіркуватого смаку. Він також має протиракові властивості, вважають вчені.
Дослідження показують, що сульфорафан у брокколі може допомогти вашому організму виробляти більше ферментів, які позбавляються від токсинів, які утворюються через забруднене повітря та сигаретний дим. Крім того, сульфорафан є антиоксидантом, який може захистити ваше тіло від запалення.
У недавньому аналізі 17 із 23 досліджень виявили зв’язок між вживанням брокколі та зниженням ризику розвитку поширених видів раку, включаючи рак легенів, товстої кишки та молочної залози. У сукупності дослідження показали, що люди, які їли брокколі хоча б раз на тиждень, мали на 36% менше шансів захворіти на рак, ніж ті, хто цього не робив.
Тим не менш, люди, які регулярно їдять броколі, як правило, мають і інші здорові звички. Тому дослідження не виділяють броколі як окрему причину, через яку в когось не розвивається хвороба.
Це добре для серця
Вітамін К у броколі допомагає організму регулювати кровообіг і згортання крові. Дієтичні рекомендації зазначають, що дорослі жінки мають споживати близько 90 мікрограмів, а чоловіки близько 120 мікрограмів вітаміну К на день. Одна чашка нарізаної сирої брокколі містить близько 93 мікрограмів.
Ця чашка броколі також містить пристойну кількість калію – 288 міліграмів. Калій може допомогти знизити високий кров’яний тиск. Броколі також містить багато клітковини, яка може знизити рівень поганого холестерину та ризик ішемічної хвороби серця.
Зміцнення кісток
Високий рівень вітаміну К також може принести користь вашим кісткам. Вітамін відіграє ключову роль в активації кількох білків, які формують кістки та підтримують їхню міцність. Тут також важливий вітамін С у броколі. Вітамін С сприяє мінералізації кісток, завдяки чому кістки не стають крихкими, частково шляхом стимулювання вироблення колагену. Одна чашка сирої брокколі містить більше вітаміну С, ніж чашка грейпфрута.
Найкращі способи їсти броколі
Просто уникайте кип’ятіння або переварювання, кажуть експерти. Броколі містить активний фермент, який називається мирозиназа, він вивільняється, коли ви жуєте та перетравлюєте броколі. Мірозиназа активує сульфорафан, але якщо ви варите брокколі занадто довго, ви ризикуєте втратити більшу частину мірозинази.
Після приготування овоч все ще має трохи хрустіти. Якщо він не повністю м’який, клітинні стінки ще живі, а це означає, що у вас все ще є активний фермент. Існує ще одна причина, чому варіння брокколі не є першим вибором експертів: деякі водорозчинні вітаміни броколі, як-от вітамін С, можуть вимиватися під час процесу кип’ятіння.
Легке смаження брокколі – це завжди смачний варіант. Ви можете приготувати броколі зі смаженими фініками, або зварити напрочуд ніжний вершковий суп з броколі, чи просто заправити овоч улюбленим соусом, додавши смачні поживні зерня до вашого смаку. Також із броколі можна приготувати песто з волоськими горіхами чи будь-якими іншими. Броколі чудово смакуватиме до риби, зокрема з лососем.
Крім того, Інформатор вже розповідав, як ще можна смачно і поживно приготувати броколі. Також ми писали, як броколі знижує вагу та публікували три рецепти приготування броколі.