У Києві хочуть збудувати церкву на березі Йорданського озера, що в Оболонському районі. Днями парафія на честь Собору Київських святих (ПЦУ) подала до Київради звернення з проханням виділити землю під будівництво триповерхового мурованого храму на місці маленької каплички-МАФу, що вже зведена сьогодні. Втім, споруда є незаконною – і таким саме незаконним буде великий храм, якщо міська влада раптом вирішить задовольнити прохання віруючих: будувати у прибережно-захисній смузі не можна навіть релігійні споруди.
Про наміри звести велику 3-поверхову церкву замість маленького “МАФу”, що стоїть на березі озера Йорданське (Опечень) сьогодні, повідомив Київський еколого-культурний центр. За даними його керівника, Володимира Борейка, на прохання місцевого священника 30 парафіян звернулися до київської влади з проханням про виділення землі під зведення храму. Зараз же на місці майбутнього будівництва розташована маленька одноповерхова капличка, яку встановили там декілька років тому, ймовірно, аби “застовпити” землю для майбутнього великого будівництва.
“Ця дія буде незаконною, оскільки берег біля озера відоситься до прибережно-захисної смуги, та й взагалі ця територія – парк, нещодавно створений рішенням Київради. (Поряд) є ще й ділянка землі під оренду, але навряд чи господарі погодяться поділитися”, – зазначив Борейко у дописі на Facebook.
Своєю чергою, на сторінці парафії на честь Собору Київських святих у Facebook зазначається про будівництво на березі озера не просто храму, а цілої “культурно-історичної екологічної локації” – з храмом, музеєм та “духовним центром”. Причому необхідність створити таку інфраструктуру на Оболоні настоятель парафії мотивує, чомусь, “боротьбою проти російської агресії”, бо в будівництві вбачає “збереження та відновлення історії для наступних поколінь”.
Як зносили попередній храм-МАФ біля руїн Десятинної церкви
Нагадаємо, Інформатор розповідав, що у Києві в ніч на 17 травня 2024 року знесли незаконний “храм-МАФ” УПЦ. Він був зведений поблизу Десятинної церкви. Демонтаж виконали близько опівночі. У Національному музеї історії України, що розташований поряд і був ініціатором знесення споруди, нагадали, що історія свавільного спорудження цієї будівлі на державних землях “стане прикладом безвідповідальності чиновників” й водночас неповаги до культурної спадщини України міжнародного значення.
А вже у жовтні того ж року Північний апеляційний госпсуд Києва задовольнив апеляцію УПЦ у справі про знесення “храму-МАФу” біля фундаменту Десятинної церкви та Національного музею історії України. Суд скасував попередню ухвалу Госпсуду Києва, який залишив скаргу на, буцімто, незаконні дії з боку державного виконавця, що зносив церкву, без розгляду.