Система протиповітряної оборони Великої Британії практично не має засобів захисту від балістичних ракет. Деякі члени НАТО вважають, що Лондон не робить достатнього внеску в системи оборони для захисту Європи від ракетних атак далекого радіусу дії.
Аудит оборони Британії також виявив, що країна не має наземних засобів ППО для захисту критично важливої інфраструктури або населених пунктів від балістичних ракет, пише ЕП з посиланням на The Sunday Times. Під час Холодної війни Британія готувалась до оборони від ударів ракет із ядерною боєголовкою, тому не надавала пріоритету іншим системам ППО.
“Причина того, що Британія має дуже слабку протиповітряну оборону, полягає в тому, що протягом 30 років ніхто не думав, що вона нам потрібна”, – заявив високопосадовець британського сектора оборони.
За словами джерела, Британія може бути атакована з “будь-якого напрямку”, якщо балістична ракета буде випущена з корабля, підводного човна або літака. “Через 15 років балістична ракета зможе уразити Британію з будь-якої точки світу. Але це дуже дорога проблема, щоб її вирішити”, – додав співрозмовник газети.
За інформацією ЗМІ, НАТО у 2025 році у межах своїх рекомендацій державам-членам збільшити витрати на оборону зробить наголос на розвитку систем протиповітряної оборони наземного базування (SBAD). У британському оборонному секторі же занепокоєні тим, що надмірна увага до ППО в межах колективної оборони НАТО може призвести до відволікання коштів від більш специфічних потреб Британії.
Перспективи членства України в НАТО
Україну попри усі несприятливі прогнози можуть запросити до НАТО, оскільки це найвища гарантія безпеки. П’ята стаття Статуту Альянсу гарантувала б Києву неповторення нападу Росії. Проте спочатку на території України повинні припинитися бойові дії.
У розпорядженні Інформатора зʼявився документ, який нібито є мирним планом Трампа. Згідно з ним Росія має покинути захоплені території у Запорізькій, Харківській та Херсонській областях. Між Україною та Росією буде прокладено лінію розмежування, яку контролюватиме іноземний миротворчий контингент. Кількість особового складу ЗСУ буде скорочено – і це стане питанням переговорів між Україною та Росією. І нарешті Україна на 50 років відмовиться від вступу в НАТО.