Міністерство оборони РФ вперше прокоментувало наступ ЗСУ у Курській області, про який стало відомо вранці 5 січня. У російському відомстві назвали його “контратакою для зупинення наступу російських військ”.
“Близько 09:00 мск для зупинки наступу російських військ на Курському напрямку ВСУ прийняли контратаку”, – заявляють у МО РФ.
Росіяни стверджують, що “відбили дві контратаки штурмових груп ЗСУ у Курській області”, а також, що ЗС РФ “завдали поразки штурмовій групі ЗСУ з 2 танків, 7 броньованих машин з десантом у напрямку хутора Бердіно Курської області”. Тим часом росЗМІ повідомляють про те, що вони скоро втратять Тьоткіно, а головна ціль наступу ЗСУ — Курська АЕС.
Z-пабліки пишуть про посилені атаки з боку Суджі на села Велике Солдатське та Бердін. Це напрямок з Суджі до Курська, а також до міста Курчатів, де знаходиться Курська АЕС. Деякі пропагандисти пишуть, що основний наступ ЗСУ буде зовсім в іншому місці або навіть в іншій області – наприклад, у Брянській чи Білгородській.
Ситуація на Курщині
Наприкінці грудня 2024 року західні ЗМІ з посиланням на американських чиновників писали, що ЗСУ можуть залишити зайняті раніше позиції в Курській області Росії протягом кількох місяців. За їхньою оцінкою, з початку настання ЗСУ у Курській області у серпні 2024 року українські війська втратили близько половини зайнятих територій. За словами одного з чиновників, українським військовим вдалося протриматися на Курщині довше, ніж прогнозувалося раніше.
Влада України говорила, що збирається використовувати зайняті території Курської області під час мирних переговорів з Росією. За даними Бі-бі-сі, українським військовим наказали утримувати позиції в Курській області до інавгурації Дональда Трампа 20 січня 2025 року.