WP пояснило, чому найближчі тижні стануть вирішальними для України: Путін може отримати винагороду

Під час переговорів, які плануються, Україна має отримати гарантії безпеки та захист від повторення російської агресії. Переговори не можуть бути поспішними, оскільки це ризик ухвалити погане рішення. Саме тому The Washington Post пише, що наступні кілька тижнів мають визначити майбутнє України, як суверенної держави у межах своїх кордонів, близьких до початку повномасштабного вторгнення. Якщо цього не буде, російський правитель Володимир Путін може отримати винагороду за вторгнення. Тоді, щойно РФ отримає можливість поповнити виснажений арсенал, вона поновить атаки.

Як йдеться в редакційній статті The Washington Post, підписаній колективом авторів, наступні кілька тижнів будуть визначальними для України. В статті говориться, що наслідки можливої мирної угоди відчують далеко за межами України і що може похитнутися авторитет Сполучених Штатів і НАТО. Україна не є членом НАТО, тому обіцянки у військовій підтримці не були закріплені в договірних гарантіях, а залежали від політичної волі. Зниження підтримки України показало б, що США та їхні союзники не мають витримки, і що їхні обіцянки діють лише до дати наступних виборів.

Далі автори окреслили ситуацію, в якій війна підходить до моменту інавгурації обраного президента США Дональда Трампа. Вони зазначили, що Трамп має намір досягти миру і деякі пункти його мирного плану вже циркулювали в ЗМІ. Але поки українці продовжують битися, навіть в умовах постійної нестачі озброєнь. Російські війська просуваються на Донбасі і, частково, в Курській області, частина якої залишається під контролем України. Україна втрачає у війні живу силу і втрати, за озвученими оцінками, можуть сягати 400 тисяч убитих і поранених. Американські партнери наполягають на зниженні віку мобілізації до 18 років, але президент Володимир Зеленський витримує тиск і чинить опір. Вік мобілізації був знижений у 2023 році з 27 до 25 років і подальше зниження поки не планується.

У Європі зростає втома від війни, скорочуються запаси зброї на складах. У багатьох країнах до влади приходять праві партії, не всі з яких підтримують постачання озброєння Україні. Також це може трапитися в Німеччині, де в лютому відбудуться парламентські вибори.

“Україна навряд чи переживе ще один рік цієї руйнівної війни. Але поспіх у пошуку врегулювання шляхом переговорів може призвести до поганого рішення, яке винагородить Путіна за його захоплення земель і гарантує, що він почне нову атаку, щойно в нього з’явиться шанс і він відновить виснажений арсенал. Таке врегулювання також озлобить українців. Їхній гнів буде спрямований на захід, який їх зрадив. Це битва, яку Америка і Україна не можуть програти”, – йдеться у статті.

Нагадаємо, що за даними Reuters майбутній спецпредставник новообраного президента США Дональда Трампа в Україні Кіт Келлог відклав поїздку до Європи та Києва. Він мав прилетіти вже у січні, але переніс поїздку на пізніші дати – на період після інавгурації Трампа. Причини цього рішення залишаються незрозумілими.

 

Джерело