У Києві продовжують викривати на зловживаннях співробітників комунальних підприємств. Так, у вівторок, 7 січня стало відомо про заволодіння 6 млн бюджетних гривень на закупівлі запчастин для карет “швидкої” працівником КО “Київмедспецтранс” та його спільниками. Схема була проста – підрядники були “в долі” та постачали запчастини за завищеними цінами.
Про викриття посадовця повідомили у Київській міській прокуратурі. За даними слідства, керівник одного з підрозділів КО “Київмедспецтранс”, що опікувався питаннями закупівель для карет “швидкої”, організовував тендер на закупівлю запчастин для службових автомобілів. Також у справі проходять, як спільники, бухгалтер КО та троє підрядників, які погодились поставити запчастини за завищеними цінами – для цього спеціально підроблювалися документи.
“Впродовж 2023 року переможцями закупівель запчастин, які проводила КО “Київмедспецтранс”, ставали учасники торгів, що пропонували найвищу ціну. При цьому ці підприємства мали окремі ознаки фіктивності та були пов’язані з організаторами тендеру”, – розповіли у прокуратурі. Також головний підозрюваний направляв запити неіснуючим фірмам щоб отримати їх пропозиції щодо цін. В подальшому він сам і надсилав відповіді від імені цих підприємців із значно завищеними цінами, на основі яких згодом і купували запчастини.
Зрештою, впродовж 2023 року “Київмедспецтранс” провів тендери та уклав 11 договорів на загальну суму понад 17,6 млн гривень, з яких понад 6 млн грн заволоділи учасники групи, створеної співробітником КО. У прокуратурі вже повідомили про підозру самому керівникові підрозділу та його спільникам – бухгалтерові та трьом підрядникам.
Вручили підозри ексдиректору КП “Київський метрополітен” та цілому генсеку, щоправда, кінної федерації України
Нагадаємо, наприкінці 2024 року Інформатор писав про те, що Подільська окружна прокуратура Києва повідомила про підозру колишньому керівнику КП “Київський метрополітен” за фактом неналежного виконання службових обов’язків. Саме його недбалість призвела до тяжких наслідків, і саме він, вважає слідство, має відповідати за підтоплення тунелю між станціями “Деміївська” та “Либідська”. Аварії передувало поступове руйнування окремих елементів тунелю, куди потрапляла вода, поява сталактитів, вимивання та порушення цілісності гідроізоляції тунелю впродовж тривалого часу.
Також ми розповідали, що у Києві повідомлено про підозру у шахрайстві в особливо великих розмірах генеральному секретарю Всеукраїнської федерації кінного спорту (ВФКС) Михайлу Пархомчуку. Скандали навколо Федерації точаться з часів її “зіркового вершника” та біглого ексдепутата Олександра Онищенка, що у 2024 році заочно отримав 15 років позбавлення волі, і вже давно виступає за збірну РФ із кінного спорту. І ось – нова пляма на репутації ВФКС, створена зусиллями її посадовця, що, прикриваючись ім’ям Федерації, назбирав за кордоном мільйони гривень від благодійників нібито для допомоги українським кіннотникам, але до коней усі гроші не дійшли.