Щоб не втратити відчуття війни й надихнутися злістю, я їжджу у звільнені міста – Гарік Корогодський

Відомий київський бізнесмен, власник ТРЦ Dream та політик Гарік Корогодський розповів про свої поїздки на фронт та у деокуповані міста. Він каже, що здійснює такі візити щонайменше раз на місяць: бував в усіх деокупованих містах Київщини, їздив на північ країни та до Харківщини. Там, у Ізюмі, був шокований загальною картиною міста, яку залишили росіяни після втечі.

Про власні враження від поїздок до деокупованих міст Гарік Корогодський розповів у подкасті “Варті”, у великому інтерв’ю про свій благодійний фонд та загалом громадську діяльність у Києві. За його словами, столиця живе майже мирним життям – і, аби отримати натхнення для роботи, він має час від часу їздити з допомогою для військових на прифронтові території, чи у деокуповані міста.

“Попри тривоги, війна у Києві не відчувається. І для того, щоб не втратити відчуття війни, я їжджу мінімум щомісяця, а то й частіше, до військових. Аби надихнутися війною, злістю, я їздив у звільнені міста: був у Бучі, Ірпені, Бородянці, Гостомелі, Чернігові – там було дуже зворушливо”, – розповів Гарік Корогодський.

І все ж найболючіші враження бізнесмен та політик привіз з міста Ізюм, що на Харківщині. Воно пробуло в окупації відносно недовгий час, та було майже вщент зруйноване росіянами, спочатку під час наступу на місто (його буквально рівняли з землею артилерією), а потім – під час відступу. Загинула величезна кількість місцевих мешканців та випадкових людей, що проїздили повз місто, намагаючись евакуюватись зі своїх населених пунктів.

“Зі мною їздив фотограф, його світлини стали ілюстраціями для моєї книжки, що вийшла в друк вже після початку повномасштабної війни. Він зробив фото братських могил. На одній – самі лише номери машин. Жодних імен. На іншій – чорна табличка з іменами, написаними фарбою. Чотири покоління лежать поряд. Це дає мені такий заряд… енергію для роботи – я живлюся цим”, – сказав Корогодський у інтерв’ю.

Також він розповів про участь у акції “Постріл помсти”, в рамках якої можна придбати снаряд, ще й замовити на ньому напис. Корогодський каже: вагався, бо досить відповідально ставиться до слів. А самого себе вважає пацифістом. Втім, пацифіст зі снарядом – ще та комбінація.

“Тому, коли була акція, я придбав той снаряд і зробив напис. І снаряд полетів від “(поганого) пацифіста”, – віджартувався Корогодський (слово взято в дужки, бо є замінником терміну з обсценної лексики – Ред.)

Як Корогодський зробив ремонт кінотеатру, а у КМДА залишились цим невдоволені 

Нагадаємо, днями Корогодський розповів про абсурдну ситуацію, що трапилася понад 7 років тому, під час реалізації одного з благодійних проєктів у Києві. Саме тоді він вирішив відновити один із закинутих муніципальних об’єктів на території Гідропарку. Йшлося про колишній кінотеатр під відкритим небом. Втім, під час передачі його на баланс міста виникло дивне непорозуміння із Діною Поповою, посадовицею, яка тоді керувала Департаментом культури у КМДА.

А ще у серпні 2024 року бізнесмен підтвердив, що піде у мери Києва під час наступної виборчої кампанії. Він оприлюднив соціологічні оцінки, за якими у разі виходу в II тур виборів здатен перемогти, і потролив Віталія Кличка, назвавши міського голову “найефективнішим членом своєї команди”. Цікаво, що з минулої виборчої кампанії, за словами Корогодського, його пізнаваність (один з основних параметрів на виборах) зросла з 17% до приблизно 50%, відтак, про нього знає кожен другий киянин.

Джерело