Неймовірне відкриття зробили інспектори Департаменту територіального контролю на Михайлівській площі. Виявилося, що там не тільки масово, а й з кричущими порушеннями паркуються автівки, ігноруючи будь-які правила дорожнього руху. За іронією, більшість із них є або відвідувачами міських судів, що розташовані поряд, або главку Нацполіції у Києві (хочемо вірити, що самі судді та поліцейські паркуються без порушень).
До речі, Інформатор попереджав про це ще на початку літа: тоді ми порівняли головні площі столиці, і виявилося, що Михайлівська стала “найкращою безкоштовною парковкою”, на яку, до того ж, не зазіхають евакуатори. Минуло сім місяців, і інспекторам з паркування довелося тут плідно попрацювати. Як повідомив у Facebook заступник директора Департаменту територіального контролю Києва Сергій Дубенко, лише за дві години було винесено 72 постанови щодо порушень правил паркування.
Посадовець пообіцяв, що про Михайлівську площу не забуватимуть і регулярно перевірятимуть. Ба більше, направили офіційного листа до Дептрансу із проханням вжити заходів для недопущення таких порушень.
Цікаво, що кияни у коментарях зазначають: інспектори можуть просто не йти з площі, і матимуть роботу постійно. Адже “паркунів” на Михайлівській повно кожного дня, тому дивно, що площею (та порушеннями на ній) не цікавиться Патрульна поліція. А от механізм боротьби з нелегальною парковкою вбачають традиційно один – “не пускати”.
Так, серед пропозицій, що лунають у Facebook, найпопулярніша – це “хоча б обмежити”, а краще, і взагалі перекрити в’їзд на Михайлівську площу. Штраф у 170 грн для власників, здебільшого, представницьких автівок – не привід шукати інше місце для паркування, кажуть “урбаністи-дилетанти” у соцмережах. А ось за відновлення історичної бруківки, яку невпинно “добивають” паркуни, доведеться платити місту – звісно, якщо його це хвилюватиме.
Найбільше паркунів-порушників – під ГУ Нацполіції у Києві
Інформатор розповідав, що Михайлівська площа, де розташовано один з головних офісів поліції в країні, запаркована чи не найщільніше. І навіть попри те, що деякі з водіїв зухвало порушили правила дорожнього руху, ми не побачили жодного евакуатора, що б відвозив їхні автівки на штрафмайданчики.
Кореспондент Інформатора зафіксував близько десяти автівок, що порушували вимоги заборонного знаку 3.34 (забороняє зупинку та стоянку транспорту у межах дії знаку). Запарковані з порушенням автівки ми знайшли і просто навпроти входу до ГУ Нацполіції. Там стояв білий транспортний бус, а також спортивне купе та кросовер преміум-класу. А просто поруч із ними знаходиться паркувальний майданчик, яким впродовж дня користуються десятки автівок на “синіх” номерах, що вказують на їхню належність до поліції.
Також Інформатор писав про звіт аналітиків з ГО “Пасажири Києва”, які порадили київському міському голові, як можна подолати паркувальний хаос у столиці. Спойлер: лише завдяки реалізації системних заходів, а серед них – як посилення штрафних санкцій для порушників, так і покращення умов користування альтернативою власним автівкам у вигляді громадського транспорту.