Пенсіонери та маломобільні кияни можуть їздити на таксі безоплатно: як це зробити

У Києві деякі категорії населення, зокрема, пенсіонери, можуть користуватися послугами таксі за кошти міського бюджету. Загалом на рік можна “наїздити” з комфортом до 124 годин, що більш, ніж достатньо для потреб людей з обмеженою мобільністю. А для того, щоб скористатися послугами таксомоторів, потрібно заповнити низку документів та отримати від міської влади спеціальний дозвіл.

Про послугу розповів у ефірі телеканалу “Київ 24” юрист Михайло Вулах, що представляє інтереси київських пенсіонерів. Він зазначає, що безоплатні таксі доступні для маломобільних киян – тих, кому складно пересуватися містом громадським транспортом. Відтак, для того, аби користуватись таксі, треба зареєструватися в органах соціального захисту.

“Це можна зробити завдяки програмі, що впроваджена КМДА, і вона діє саме для тих киян – пенсіонерів, та й не лише для них, кому складно пересуватися, і навіть просто вийти на вулицю, аби поїхати у своїх справах”, – пояснив Вулах.

Щоб скористатися програмою, каже він, треба звернутися до Центру надання адмінпослуг із відповідною заявою. Розглядатиме її Управління КМДА з питань соціального захисту населення. Його спеціалісти проведуть перевірку: чи дійсно прохач підпадає під критерії, і йому (чи їй) складно пересуватися.

“Після цього людині надається логін і пароль, вона зможе зареєструватися у особистому кабінеті, і далі до 124 годин на рік зможе користуватися послугами таксі безкоштовно. Вона надає замовлення, таксі – приїжджає, і везе безкоштовно у справах”, – пояснив юрист.

Безкоштовне таксі вже їздить Києвом для ветеранів, що мають складні травми

Нагадаємо, ще на початку 2024 року Інформатор писав про те, що для київських ветеранів війни з важкими травмами запустили безкоштовне інклюзивне таксі. Автомобілі обладнано спецпідйомником або пандусом, у просторому салоні достатньо місця для подорожі, є також спецкрісла та системи фіксації для комфорту пасажирів. Транспорт курсує Києвом і доступний для замовлення.

Водночас, самі таксисти постійно шукають приводи для підвищення вартості своїх послуг. Так, у липні 2024-го, щойно спала спека, і на небі з’явилися хмаринки, столичні перевізники “підкрутили” тарифи, накинувши до них 50-100% “дощових”. Аналогічне підвищення цін сталося і на початку зими, щойно на вулиці випав перший сніг.

Джерело