Бійці 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола 25 жовтня, у День української писемності та мови, долучилися до всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Українські захисники писали диктант біля гармат, на вогневих позиціях і навіть у приміщенні школи у Курській області РФ. Військові підкреслили, що саме українське слово допомагає їм боротися з росіянами.
Фотозвіт з написанням радіодиктанту оприлюднили у 44-й окремій артилерійській бригаді імені гетьмана Данила Апостола. Військові додали, що втретє долучаються до цієї ініціативи і жодна перешкода не завадила їм взяти рук листок паперу та ручку. Диктант писали всі воїни-артилеристи, які виконують бойові завдання. При цьому робили вони це у шпиталях, біля гармат та ББМ, на пунктах управління і навіть в одній зі шкіл Курської області.
“Воїни 44 окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола не забули добавити ексклюзиву і цьогоріч – сьогодні милозвучне та мелодійне українське слово, майстерно згенероване сучасною українською письменницею, поетесою та літературознавицею Оксаною Стефанівною Забужко у трепетний текст, дзвінко зазвучало з гучномовців радіоприймачів та ноутбуків у всіх районах, де наші воїни-артилеристи виконують бойові завдання, а вони складно записали його на папері”, – йдеться у повідомленні.
Захисники не відмовились від радіодиктанту навіть у Курській області РФ. У приміщенні однієї зі шкіл Суджі вони писали його прямо за партами, уважно виводячи кожну літеру.
Дехто писав радіодиктант у госпіталі, а дехто – на вогневих позиціях та пунктах управління. Як повідомили військові, українське слово нагадує свячену воду, якою бійці виганяють російську нечисть.
“І, так, нашого Українського голосу більше нікому й ніколи не вимкнути й не заглушити. Мова має значення, мова – це зброя, зброя нашої Перемоги”, – йдеться у дописі бригади.
Радіодиктант національної єдності
Цьогорічний радіодиктант національної єдності стартував 11:00 25 жовтня з нагоди Дня української писемності та мови в Україні. Пряма трансляція диктанту відбувалася на хвилях “Українського радіо”, “Радіо Культура”, на телеканалі “Суспільне Культура” та їхніх ютуб-каналах.
Авторка тексту цьогорічного радіодиктанту — письменниця Оксана Забужко, а читав його військовослужбовець Збройних Сил України Павло Вишебаба.