У селі Миронівка на Київщині буде створено новий індустріальний парк із загальною площею понад 30 тис га. Це вже чотирнадцятий промисловий парк у Київській області й сотий в Україні. Розташований він буде на зручній локації: в чотирьох кілометрах від залізничної станції, неподалік кількох автомобільних трас державного значення, в 106 км від Києва.
Про включення нового парку “Миронівка” в Реєстр індустріальних парків України повідомила пресслужба Київської обласної військової адміністрації. Загальний обсяг залучених у будівництво коштів оцінюється приблизно у 1,1 млрд грн. З них 95 млн грн – власні кошти Ініціатора парку ТОВ “РОБОТА: ГРАНОЛА”, 652 млн грн – кошти резидентів парку, 180 млн грн – від зовнішніх інвесторів, 173 млн грн – інші джерела фінансування.
А найголовніше, як повідомив у своєму Telegram-каналі Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, новий парк – це можливість створення півтори тисячі нових робочих місць. За інформацією Міністерства економіки, господарська діяльність учасників буде пов’язана з найрізноманітнішими галузями, зокрема:
- виробництво будівельних металевих конструкцій і виробів;
- виробництво готових металевих виробів, крім машин і устаткування;
- виробництво електричного устаткування;
- виробництво машин і устаткування, н.в.і.у.;
- виробництво іншої продукції;
- виробництво харчових продуктів;
- альтернативна енергетика;
- науково-технічна діяльність;
- діяльність у сфері інформації і телекомунікацій.
З боку держави учасники індустріального парку можуть розраховувати на низку податкових і митних пільг. Це звільнення від імпортного ПДВ та мита на обладнання (за умов відсутності українських аналогів та використання виключно на території парку), а також від податку на прибуток на 10 років за умови реінвестування коштів у розвиток підприємства. Крім того, за рішенням органів місцевого самоврядування підприємці зможуть отримувати пільги за місцевими податками.
На Київщині відновили два найбільших мости області та дозволили знести 19 пам’ятників
Нагадаємо, днями Інформатор повідомляв про те, що на Київщині завершуються роботи з відновлення двох найбільших мостів області, що були зруйновані на початку повномасштабного вторгнення. Але рух для усіх видів автотранспорту по обох спорудах вже відкрито. Загальна інтенсивність руху на обох мостах становить майже 10 тисяч автівок на добу.
Також ми писали про те, що у Київській області дозволили знести 19 об’єктів радянських часів, що мали статус пам’яток історії. У рамках декомунізації Міністерство культури та стратегічних комунікацій вивело з Державного реєстру нерухомих памʼяток України 19 обʼєктів, розташованих на Київщині. Зокрема, у Бучанському, Броварському, Білоцерківському, Вишгородському, Обухівському та Фастівському районах.