У Деснянському районі Києва виставлено на продаж ресторан “Робін Гуд”. Приміщення розташоване у сосновому лісі на околиці міста, а зведено воно було ще в “нульових” і є знаним серед киян місцем відпочинку. Та найголовніше у цьому закладі – його зовнішній вигляд: він схожий на середньовічну фортецю, та й інтер’єром нагадує замок.
Оголошення про продаж “фортеці”-ресторану Інформатор розшукав на спеціалізованій дошці оголошень із продажу нерухомості у Києві. Ріелтор, що виступає посередником при продажу споруди, зазначив, що заклад розташований між найбільшим у столиці ринком “Троєщина”, Епіцентром, МРЕО та ринком “Юність” у Деснянському районі міста.
“Ділянка і сам комплекс примикає до лісопаркової зони. Будівля у трьох рівнях. Екстер’єр та інтер’єр виконаний у стилістиці замку”, – додає ріелтор.
Площа споруди складає 785 кв.м, зазначається, що у залах ресторану близько 200 посадкових місць, ще 120 – на терасах у лісі (їх наявність є приємною особливістю комплексу, кажуть ріелтори). Ще одна особливість – ділянка землі площею у 9,5 сотки під будівлею: вона перебуває у довгостроковій оренді. Ціну, яку власник бажає отримати за свій заклад, ріелтори не розкривають. Зазначимо, що подібні заклади у спальних районах та за містом коштують, в залежності від площі, від 700 тисяч до 1,5 млн доларів.
Додамо, що на ресурсі Tripadvisor заклад має загалом непогані відгуки. Недоліки відвідувачі вбачали у хибному позиціонуванні закладу: в ньому мали б подавати середньовічну європейську кухню, замість цього нинішні власники чомусь вирішили зробити акцент на грузинській та вірменській кухнях.
Важка доля київських ресторанів: “ветеран” Вітряк виставлений на продаж, а перша “Євразія” у місті згоріла
Нагадаємо, нещодавно Інформатор писав про те, що у Києві виставили на продаж ресторан “Вітряк” (нині – “Mill Hub”) на проспекті Глушкова. Він існує з 1967 року, і зберіг частину найперших інтер’єрних рішень та оздоблення. Та найціннішим є панно “Вітер” на його фасаді авторства київської художниці-шістдесятниці Алли Горської. Це єдина монументальна робота мисткині, що збереглася у столиці та, вірогідно, у світі: інші опинились в окупації та були знищені.
Також ми розповідали, що у Києві згорів ресторан японської та європейської кухні “Євразія” на Берестейському проспекті. Пожежа почалася на другому поверсі закладу. На щастя, жертв та постраждалих і немає, проте будівлю, схоже, знищено майже повністю – і чи ресторан відновиться, сказати наразі складно.