Уряд затвердив експериментальний проєкт надання ВПО субсидій на оренду житла. Компенсація буде можливою лише за умови оформлення договору оренди між орендарем та орендодавцем. Спочатку ініціативу запровадять у дев’яти областях – Чернігівській, Сумській, Харківській, Запорізькій, Миколаївській, Дніпропетровській, Луганській, Донецькій та Херсонській. Про це повідомив постійний представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Субсидію призначать, якщо витрати ВПО на оренду житла становлять більше ніж 30% сукупного доходу сімʼї. Надання субсидії на оренду житла не обмежуватиме право ВПО на отримання субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Надання субсидій буде можливо виключно за умови оформлення договору оренди між орендарем та орендодавцем. Типова угода буде доступна для підписання у відділенні Пенсійного фонду або в особистому електронному кабінеті на сайті ПФУ.
“Погоджено пропозицію Мінсоцполітики стосовно реалізації протягом двох років експериментального проєкту щодо надання субсидії ВПО на оплату вартості або частини вартості найму (оренди) житлового приміщення в населених пунктах Чернігівської, Сумської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської, Луганської, Донецької, Херсонської областей, крім тих, що включені до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих РФ, затвердженого Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, для яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації, та компенсації частини податку на доходи фізичних осіб та військового збору. Для розрахунку субсидії на найм житла наймачу встановлюється соціальний норматив площі найманого житлового приміщення на кожну особу зі складу домогосподарства ВПО – 13,65 кв.м, але не менше як 35,22 кв.м на сім’ю. Субсидія на найм житла призначатиметься, якщо видатки домогосподарства наймача перевищуватимуть обов’язковий платіж, базова відсоткова ставка якого становитиме 30 % сукупних доходів домогосподарства”, – пояснив Мельничук.
Що робити, якщо вам відмовили у призначенні субсидії на оплату комуналки
У разі відмови у субсидії, маєте 14 днів, щоб доповнити або виправити дані з офіційних джерел інформації, якщо знайшли помилку у власних документах. Після перевірки оновлених документів Пенсійний фонд може призначити субсидію. Про нове рішення повідомлять додатково.
Також для більшості громадян, які отримували житлову субсидію під час опалювального сезону, ПФУ самостійно здійснює розрахунок розміру на неопалювальний сезон (з 1 травня по 30 вересня). Додатково звертатися не потрібно. Але, якщо ви отримували субсидію і хочете внести зміни в інформацію про родину чи майновий стан, вам необхідно звернутися до органів ПФУ із відповідними документами. Також до ПФУ треба звернутися, якщо ви одночасно відповідаєте всім зазначеним критеріям. Одним з критеріїв перепризначення житлової субсидії є відсутність заборгованості за житлово-комунальні послуги.