Зранку у п’ятницю, 10 січня 2025 року теплоенергетики продовжують ліквідацію масштабної аварії. Нагадаємо, напередодні стався порив магістрального трубопроводу на перетині вул. Жилянської та Симона Петлюри неподалік Центрального залізничного вокзалу. Будівлі, що були пошкоджені внаслідок потопу, огородили парканом – і вже контролюють, чи ті, бува, не почали зсуватися через підтоплення.
Паркан перед будинками, що по вул. Петлюри, 21 та 23, встановили досить високим – не виключено, що це зробили спеціально, аби менше людей фотографували наслідки аварії. Пострадали непрості будівлі: йдеться про будинок Федора Горячка, зведений у 1880 році, та садибу Анни Бородкової 1889 року. У першому, під №23, нині містяться хостел з романтичною назвою “777 Вокзал”, магазин “Коло” та аптека. А от сусідній з ним будинок на мапі Києва позначений, як відомчий. Найімовірніше, він закріплений за Державним бюро розслідувань – так само, як і наступний по вул. Петлюри, похмурий радянський будинок колишнього НДІ, про передачу землі під яким до ДБР днями писав Інформатор.
Обидвом будівлям пошкодило фасади, також струмінь води порушив опорні конструкції споруд. А найбільше постраждав якраз відомчий: у ньому пошкодило арку внутрішньобудинкового проїзду, її верхня частина – власне, бетонна плита – може впасти долі. Тепер їхні власники та балансоутримувачі судитимуться з КП “Київтеплоенерго”, аби відновити споруди. Сама вул. Петлюри досі перекрита для транспорту до повороту на вул. Жилянську (пів-квартала), а у будинках довкола немає тепла і гарячої води.
За повідомленням КМДА, холодно нині у 250 будинках Шевченківського району. Втім, згідно з даними декількох пабліків у Telegram, ситуація може бути навіть гіршою – пишуть про 1100 будівель, серед яких, окрім житлових споруд, нібито, є й лікарні, і школи, і дитсадочки. У КМДА частково підтвердили, що частина комунальних споруд району залишилися без тепла: на своєму сайті адміністрація повідомила, що через прорив тепломережі 3 медичні заклади та 6 будівель обігріватимуть пересувними мобільними котельнями.
“Така жесть стала системною, правда, раніше машини просто мило кропом та камінням, а тепер на додачу розвалило будинок. Ось реальний стан справ у столиці. Магістральні мережі валять будинки у місті з найбільшим бюджетом у країні, а Кличко скліні мостики зі штучними островами будує за мільярди”, – зазначив у дописі відомий київський активіст, ветеран Олег Симороз у своєму Telegram-каналі.
Зранку у п’ятницю, 10 січня, у “Київтеплоенерго” повідомили, що не можуть спрогнозувати, скільки триватимуть ремонтні роботи. Тим часом, по дорозі на вул. Симона Петлюри пішли тріщини від епіцентру прориву тепломережі – чи становить це небезпеку для інших будівель, розташованих поряд, поки також невідомо. Як зазначив фахівець із питань ЖКХ Олег Попенко у соцмережах, фахівці найближчим часом обстежуватимуть довколишні будинки та інфраструктуру, визначатимуть характер пошкоджень.
“І це ще відсутня інформація про кількість пошкоджених авто, яке обчислюється десятками”, – зазначив Попенко у дописі.
Машини й будинки заливало окропом: як у центрі Києва сталася аварія
Нагадаємо, Інформатор писав про те, що у четвер, 9 січня 2025 року, близько 16:40 у Києві сталася масштабна комунальна аварія. На перетині вул. Жилянської та Симона Петлюри поблизу Центрального залізничного вокзалу стався порив тепломережі – гаряча вода вмить заповнила проїжджу частину, перетворивши середмістя на подобу турецького “хамаму”. Пошкоджено магістральний трубопровід діаметром 450 мм, і фахівці з КП “Київтеплоенерго” оперативно ремонтуватимуть трубу.
Також ми повідомляли, що через аварію на тепломережі поблизу Центрального вокзалу в Києві обвалилася стіна магазину, пошкоджено хостел, а понад 230 будинків залишилися без опалення. На місці працюють ремонтні та рятувальні служби, а рух транспорту в районі аварії перекрито.