Київрада змінить типи й найменування для ще двох шкіл у Шевченківському районі міста. Йдеться про Спеціалізовану школу І-ІІІ ступенів №57, що на вул. Прорізній, 19А, та Санаторну школу І-ІІ ступенів №20 по вул. Родини Глаголєвих, 2. Обидві стануть ліцеєм та гімназією, також обидвом підвищать “потужність” – тобто, здатність приймати нових учнів.
Проєкти рішень Київради стосовно обох середніх навчальних закладів були опубліковані на сайті міськради 10 січня 2025 року. Так, Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №57, згідно з проєктом, стане Ліцеєм №57 Шевченківського району. Також, за документом, нині у цій школі навчається 501 учень. Але проєктною потужністю школи передбачено навчання у ній 1266 учнів – проблема нині полягає у тому, що у закладі діє найпростіше укриття, що здатне прийняти водночас 772 учні.
Санаторну школу І-ІІ ступенів №20 перейменують і змінять її тип на Гімназію №20 Шевченківського району. Вона вдвічі менша за проєктною потужністю, аніж “центральна” школа на Прорізній – здатна прийняти максимум 600 учнів. Та нині у ній навчаються лише 288 людей (причому місткість укриттів тут ні до чого – у школи їх аж два, місткістю 333 та 613 осіб). Ситуація пояснюється просто: нинішня школа №20 – для дітей з особливими потребами, і тут застосовують інклюзивні освітні методики.
Згідно з проєктами рішення Київради, для обидвох шкіл зміни вже узгодили у Міністерстві освіти й науки України. Відтак, обидві школи можуть отримати “апгрейд” вже на наступному засіданні міськради – варто лише поставити питання до порядку денного. Зазначимо, що усі зміни відбуваються у рамках реформи НУШ – освіта стане більш сучасною, а які саме зі середніх шкіл стануть академічними ліцеями, а хто – залишиться “школами” чи “гімназіями”, вирішує місцева влада.
Де у Києві збудують школу під землею, та як Рада оборони організувала навчальний процес
Нагадаємо, напередодні початку нового навчального року Інформатор писав про те, що Рада оборони Києва розглянула питання організації безпечного та якісного освітнього процесу у навчальних закладах столиці. По-перше, усі школи та виші зобов’язали відзвітувати про системи безпеки, зокрема, протипожежної. По-друге, міська влада подбає про їхню енергонезалежність. І, зрештою, обговорили форми освітнього процесу. Він має бути максимально очним, втім, можуть бути й виключення.
Також ми розповідали, що до 28 грудня 2025 року у Дніпровському районі Києва мають збудувати школу під землею за 297,8 млн грн. Торги оголосило районне управління освіти. Для школи куплять металеві меблі для їдальні, професійну кавоварку, 4 комп’ютери та 268 металевих нар.