ТРЦ у містечку-супутнику Києва прикрасять розкішною мозаїкою з трипільськими мотивами

В Українці під Києвом на фасаді нового ТРЦ викладають автентичну мозаїку, загальна площа якої становитиме близько 130 кв м. Саму назву торговельний центр отримав на честь давньоруського міста, що колись стояло поряд з нинішнім селом Трипілля, тож, і мозаїка обрана на тему трипільської культури. Враховуючи інтерес суспільства до цієї унікальної роботи, художники надають змогу всім бажаючим долучитися до процесу.

Про можливість приєднатися до відродження культурних традицій на своїй сторінці у Facebook повідомила кураторка проєкту Тетяна Тадай. Аби встигнути забронювати собі місце, потрібно зробити донат від 500 гривень – реквізити у коментарях під дописом, а в коментарі зазначити свій номер телефону або контакт у Telegram. 

За словами Тетяни, якщо дуже хочеться приїхати доєднатись, але сума поки завелика, можна зробити будь-який комфортний донат, написати їй та відправити скрін в особисті повідомлення. А у відповідь отримати адресу та дати поїздки. До речі, всі зібрані кошти передаються на актуальні збори військових, які воюють на Донеччині.

За словами засновника проєкту “Кінцева” Олега Левія, що займається збереженням українських мозаїк, те, що вже зробили київські художники в Українці, справді вражає. І кияни наразі мають унікальну нагоду долучитися до важливого процесу відродження мозаїчного мистецтва.

“Я вже мав нагоду споглядати панно на власні очі. Вражаюче! Дуже тішить, що мозаїчне мистецтво привертає все більше уваги, і ми не лише домагаємось збереження старих панно, а й створюємо нові. Абсолютно очевидно, що мозаїка в Україні переживає своє відродження: сучасні мозаїки зʼявляються все частіше, а їх масштаб росте”, – зазначив Левій у Telegram-каналі проєкту “Кінцева”.

Кияни вимагають захистити мозаїку Алли Горської на стіні ресторану Вітряк 

Як повідомляв Інформатор, петиція на сайті Київради щодо захисту історичного панно, створеного шістдесятницею Аллою Горською, набрала понад шість тисяч підписів. Тепер міська влада має розглянути відозву про необхідність збереження останнього відомого твору мисткині. Він розташований просто на стіні столичного ресторану “Вітряк” (нині – Mill Hub).

Нагадаємо, ще наприкінці серпня 2024-го Інформатор писав про те, що ресторан “Вітряк” (нині – “Mill Hub”) на проспекті Глушкова виставлено на продаж. Він існує з 1967 року, і зберіг частину найперших інтер’єрних рішень та оздоблення. Та найціннішим є панно “Вітер” на його фасаді авторства київської художниці-шістдесятниці Алли Горської. Це єдина монументальна робота мисткині, що збереглася у столиці та, вірогідно, у світі: інші опинились в окупації та були знищені.

Джерело