Представник команди обраного президента США Дональда Трампа Кіт Келлог несподівано відвідав Париж для підтримки іранської опозиції. Раніше в січні передбачалося, що він прилетить до Європи для обговорення конфігурацій можливих мирних угод, але візит було перенесено. Українські питання він поки ніяк не коментував, але, можливо, обговорював їх у закритому режимі. Тим паче, що на одній з ним сцені виступила нардепка Юлія Тимошенко.
Майбутній спецпредставник обраного президента Дональда Трампа щодо України Кіт Келлогг відвідав конференцію іранської опозиційної групи Національна рада опору Ірану (NCRI) в Парижі. На заході іранської опозиції він заявив, що світ має повернутися до політики максимального тиску на Іран, щоб перетворити його на більш демократичну країну.
“Цей тиск не тільки кінетичний, не тільки військова сила, але він має бути також економічним і дипломатичним. Є можливість змінити Іран на краще, але ця можливість не триватиме вічно. Ми маємо використати слабкість, яку ми зараз бачимо. Надія є, тому мають бути і дії”, – заявив відставний генерал-лейтенант Келлог.
Трамп пообіцяв повернутися до політики, яку він проводив у свій попередній термін, спрямованої на руйнування економіки Ірану, щоб змусити країну вести переговори за своїми ядерними програмами, програмами балістичних ракет і регіональною діяльністю.
Цікаво, що на цій же конференції виступала і очільниця парламентської фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко, яку представили, як експрем’єрку, наголосивши на статусі. Тимошенко заявила, що підтримує опір Ірану в боротьбі за світську республіку.
Келлог має стати спеціальним посланником Трампа щодо України та Росії. Він мав відвідати Європу трохи раніше в січні для обговорення питань, що стосуються війни в Україні. Але відклав поїздку в європейські столиці до інавгурації Трампа 20 січня.
Неясно, чи скористається він своєю поїздкою до Парижа, щоб зустрітися з французькими чиновниками й обговорити Україну. У канцелярії французького президентства, міністерстві закордонних справ, а також у команді Келлога не коментували цих можливостей.
Мирний план для України
Раніше Келлог говорив, що у 100 днів після інавгурації Трампа можна буде досягнути домовленостей про припинення війні. Він сказав, що команда Трампа працюватиме над умовами для мирних переговорів. І додав, що завершення війни відповідає стратегічним інтересам США.
Деякі деталі мирного плану, який може запропонувати Келлог Трампу, вже циркулювали в ЗМІ. Там відзначається заморожування ліній фронту в їхньому поточному стані та значний тиск на Росію та Україну, які мають погодитися на переговорний процес. Ще однією важливою деталлю вважається відмова України від вступу в НАТО у перспективі десятиріччя.