Київський неоренесанс у цеглі: на Ярвалу продають прибутковий будинок Кузнєцова кінця ХІХ сторіччя

У Шевченківському районі Києва, на Ярославовім валу продається солідний триповерховий особняк. Нині у ньому облаштовані офісні приміщення: будинок розташований у середмісті Києва, тому таке використання споруди цілком логічне. Цікаво, що вартість історичного особняка порівняно невисока – йдеться про пару мільйонів доларів.

Оголошення про продаж історичного особняка 1897 року побудови розміщене на профільних майданчиках з продажу нерухомості. Ріелтори називають площу будинку, 1450 “квадратів”, та кажуть, що будівлю продають “під реконструкцію” – з можливістю збільшення площі (чого саме – самої будівлі чи земельної ділянки біля неї – не пояснюють). А біля споруди також є паркомісця, що належать до будинку, це також зазначено у оголошенні.

Сам будинок при цьому є історичним: його називали “прибутковим будинком Кузнєцова” та “садибою Тешнера”. Він був зведений 1897 року за проєктом архітектора Миколи Гарденіна, і, згідно з повідомленням від волонтерів “Мапи реновації”, ще у 2011 році отримав статус щойновиявленої пам’ятки архітектури місцевого значення. За їхніми ж відомостями, ще тоді будівля була “повністю розселена”. Водночас, згідно з даними КМДА, будинок по вул. Ярославів Вал, 29Б є багатоквартирним житловим – і навіть має ОСББ, якому ще 2021 року передали земельну ділянку у постійне користування.

Садибу використовують під офіси, а от зовні, кажуть ріелтори, вона вимагає втручання майстрів-реставраторів

Будівля є представником архітектурної течії “київський неоренесанс”, у якій поєднується цегляний стиль та французький ренесанс. Прикметно, що, на відміну від багатьох інших споруд кінця ХІХ ст., особняк не перебудовували і не надбудовували. А у його інтер’єрі досі збереглося автентичне ліплення.

Цікаво, що свого часу саме на Ярвалу, просто поряд із будинком Кузнєцова, мешкав і ще один видатний архітектор того часу, Володимир Ніколаєв. А архітектори, як відомо, ще ті хвальки: цілком ймовірно, Гардєнін зробив чудовий будинок по сусідству, аби “втерти носа” конкурентові. Ціна на будівлю виставлена порівняно невисока – 2 млн доларів. Виходить, кожен “квадрат” історичної нерухомості стане новому власнику у 1380 доларів.

Які ще історичні будівлі продають у Києві: Ярвал та Набережно-Хрещатицька

Нагадаємо, у березні 2024 року Інформатор писав про ще одну споруду архітектора Гордєніна, яку продають на Ярославовім Валу у історичному центрі Києва. Тоді також йшлося про чималий особняк 1898 року. Нинішній власник пропонує створити всередині житловий клубний будинок чи офіси, і готовий віддати разом з будівлею готові проєкти.

А ще, ми розповідали, що на київському Подолі виставлено на продаж унікальний об’єкт нерухомості – будинок на Набережно-Хрещатицькій 19/21, зведений у стилі раннього періоду еклектизму. У ньому влаштовано ресторан та винний магазин, а на другому поверсі – житло з мансардою і надвисокою прозорою стелею.

Джерело