У Шевченківському районі Києва мешканці будинку №11 по Чеховському провулку обурюються перетворенням їхньої прибудинкової території на сквер. Влада міста провела роботи наприкінці 2024 року, а підрядники ще й добряче поспішали, аби завершити об’єкт до кінця грудня – відтак, зробили усе сяк-так. Але за роботи, проти яких ще й протестують місцеві, витратили аж 6 млн грн – їх, кажуть завсідники “покращеного” двору, можна було б витратити і краще.
Світлинами з власного двору та вже колишньої прибудинкової території – зараз скверу – поділилася у Facebook киянка Даша Глущенко. Вона помітила численні “халтурно” зроблені елементи у оздобленні скверу – від нашвидкоруч зроблених пандусів до підпірних стінок, замазаних нетривким розчином бетону, що вже почав розсипатись. А зовнішнє оздоблення плиткою “під граніт” нагадує найгірші приклади робіт учнів будівельних ПТУ: елементи укладені не “в рівень”, деякі – втоплені, інші – криві та вже візуально “гуляють” на своїх місцях.
“Деякий час тому в будинку на Чеховскому провулку вкрали прибудинкову територію і просто під вікнами у людей “зробили парк”. Площа орієнтовно 6 соток. Вартість робіт 6 млн грн. Гроші спішили освоїти до 31.12.2024. Якість робіт говорить багато про що. Питання: через скільки часу з бюджету знову потягнуть гроші на переробку цього лайна”, – зазначила у дописі пані Глущенко.
Згідно з інформаційним стендом, що був встановлений на будівництві, роботи тривали з вересня по грудень 2024-го. Проводили їх на замовлення КО “Київзеленбуд”, а балансоутримувачем територій був зазначений КП УЗН Шевченківського району. Як пояснила Даша Глущенко у коментарях, призначенні землі змінили із “прибудинкової території” на “зелені насадження” рішенням Київради. Ним же їх передали зеленбудівцям.
Цікаво, що тендер на переобладнання зеленої зони був оголошений у липні 2024-го. Мешканців же будинку, вочевидь, ніхто не поставив про це до відома – інакше тепер не було б протестів. Як стверджує Даша Глущенко, створення скверу було призначене під “інклюзивний та безбар’єрний” простір для пацієнтів Інституту травматології та ортопедії, розташованого просто поряд. Втім, на території самого закладу, каже киянка, облаштована сама лише велика парковка: “навіть лавки немає”.
Кияни просили зберегти схили Старокиївської гори від забудови: Тимур Ткаченко перегляне низку дозволів
Нагадаємо, ще 2024 року Інформатор писав про те, що набрала голоси петиція про збереження схилу Старокиївської гори від забудови. Кияни протестували проти побудови Академії гончарного мистецтва, що продовжує сходи з Пейзажної алеї. Згідно з планом, там має з’явитись музей, новий оглядовий майданчик, майстерня гончарів з реабілітаційною функцією для військових з ПТСР тощо. А ще, у документах йшлося про можливість побудови житлової споруди з об’єктами соціально-громадського призначення.
Також ми розповідали, що новопризначений очільник Київської міської військової адміністрації Тимур Ткаченко назвав головні локації, де переглядатимуть документи про дозволи на забудову. Це “гарячі точки”, де громада Києва веде давню і не завжди успішну боротьбу з забудовниками. Крім того, посадовець обіцяє загалом зосередитись на збереженні архітектурної й культурної спадщини – а тут вже натяк на досить широкий спектр інтересів потужного капіталу у столиці.