У Київраді провели робочу нараду з питань доступності. Дійшли висновку: муніципальним інспекторам слід надати повноваження складати адмінпротоколи за паркування на місцях, призначених для людей з інвалідністю, тим самим караючи водіїв, які до них стосунку не мають. Крім того, на осіб з інвалідністю можуть розповсюдити практику безоплатного паркування – така, нагадаємо, вже діє для військовослужбовців та ветеранів у Києві.
Про підсумки наради розповіла депутатка Київради Олеся Зубрицька на сторінці у Facebook. Вона каже, що питання, на жаль, стає все більш актуальним в умовах війни – водії, що користуються колісними кріслами, мають протези, серцево-легеневі захворювання чи інші підстави для встановлення інвалідності, все частіше стикаються з відсутністю вільних паркомісць.
“Для них це не просто незручність, а додаткова перепона, яку доводиться долати. Часто тому, що такі місця є найзручнішими і вже зайняті людьми, які не мають права паркувати машини на спеціально відведених і позначених місцях для людей з інвалідністю”, – зазначила Зубрицька.
Дискусію вели за участі Департаменту територіального контролю, зокрема й Інспекції з паркування, а також Патрульної поліції. Серед пропозицій: надати муніципальним інспекторам повноваження складати адміністративні протоколи за неправомірне паркування в місцях, призначених для осіб з інвалідністю (зараз це – виключно компетенція муніципальної поліції).
“Також ми обговорили можливість запровадження механізму паркування для осіб з інвалідністю, аналогічного до вже діючого для учасників бойових дій. В Києві вже більше місяця учасники бойових дій мають змогу використовувати безкоштовне паркування через додаток “Київ Цифровий”, – наголосила Зубрицька.
Аби запровадити безоплатну парковку для людей з інвалідністю, “Київ Цифровий” необхідно буде інтегрувати з відповідним електронним реєстром – це допоможе забезпечити верифікацію. Паралельно у міській владі столиці вивчають питання впровадження Європейської паркувальної картки для людей з інвалідністю: у країнах ЄС вона дає їм право “використовувати спеціально відведені місця”, у т.ч. парковочні.
Аби зробити парковку безоплатною для військових, “Київ Цифровий” інтегрували з “Дією”
Нагадаємо, у листопаді 2024 року Інформатор писав про те, що реалізація ідеї про безоплатне паркування у Києві для оборонців – діючих військових та ветеранів – вимагала рішучих технічних рішень. Так, застосунок “Київ Цифровий” інтегрували з деякими держреєстрами, зокрема, “Дією”. Відтак, у застосунку, яким користується вже більшість киян, першим з’явився статус “Захисник”.
А вже на початку нового року ми підбили підсумки такої новації. Виявилося, що у “Києві Цифровому” вже зареєструвались 11,2 тисячі військовиків і ветеранів. Цифру можна вважати успіхом нового сервісу: нова пільга працює, і є затребуваною серед військових.