Байден розповів, як переконував Путіна, що Україна не вдарить по Росії ядеркою

Президент США Джо Байден заявив, що обговорював з російським правителем Володимиром Путіним загрозу застосування ядерки. Він запевняв лідера Росії, що США не приймуть Україну до НАТО і не дадуть їй тактичної ядерної зброї, щоб вона не змогла вдарити нею по Кремлю. Байден пояснив це тим, що ядерна зброя в Європі лякає всіх.

Про це Байден сказав в інтерв’ю телеканалу MSNBC. Він переповів одну з розмов з Путіним, але не уточнив, коли вона відбулася.

За словами Байдена, розмова відбулася після того, як Путін заговорив про застосування тактичної ядерної зброї. У США запевнили, що Україна не має ядерки, і не вступить до НАТО.

“Я подумав, що цей хлопець хоче використовувати тактичну ядерну зброю. Ні, я не хочу цього робити. Тактична ядерна зброя в Європі лякає всіх, включаючи росіян. Я дав йому це ясно зрозуміти. Він сказав мені, що хоче переконатися, що в Україні немає ядерної зброї, що вони не будуть членами НАТО. Я сказав: “Це не проблема. Ми вже забрали ядерну зброю, її там немає (ймовірно, Байден говорив про ядерне роззброєння – ред.). Ми не збираємося повертати її, і вони не стануть частиною НАТО, поки не змінять свою систему значно. Ми продовжуватимемо допомагати їм рости, якщо зможемо, але ці дві речі не відбудуться. Але ви не будете заходити і захоплювати їх. Не будете претендувати на цю територію”, – розповів Байден про розмову.

США бояться ядерної війни

Побоювання ескалації бойових дій з Росією, яка має ядерну зброю, є рушійним фактором політики чинної адміністрації США щодо України. За президента Джо Байдена Білий дім затримав поставки певної зброї та не дозволив Києву наносити глибокі удари по території Росії, посилаючись на “червоні лінії” Путіна.

Державний секретар США Ентоні Блінкен на початку січня в інтерв’ю Financial Times розповів, що Китай, можливо, вплинув на Росію, щоб втрутитися, коли Путін розглядав ядерну ескалацію. У Вашингтоні були вкрай стурбовані через таку загрозу.

Також США змусили ЗСУ відпустити 30-тисячне військо Росії під час звільнення Херсону. Тоді українське командування розробило тактику, яка передбачала, що ЗСУ будуть переслідувати відступаючих росіян і завдати великих втрат ворогу. Однак цього не сталося через примус зі сторони США. В адміністрації Байдена вважали, якщо російська армія зазнає розгрому, то ризик ядерного удару Росії по Україні зросте до 50%.

Тоді росіяни спокійно відійшли, зберігши 30 тисяч солдатів і техніку. Це дозволило ворогу зберегти сили, перегрупуватися та закріпитися на півдні України.

Джерело