Понад 300 освітніх закладів Києва не мають альтернативних джерел живлення на випадок блекауту

Міська влада Києва порахувала, скільки освітніх закладів столиці не забезпечено альтернативними джерелами живлення. Цифра виявилася чималою – таких понад 300, хоча напередодні навчального року Рада оборони Києва обіцяла зробити все для забезпечення енергонезалежності шкіл та вишів. Втім, половина учбового процесу вже позаду, відключення, на щастя, припинилися, і виявилося, що до можливих блекаутів готові далеко не всі.

По підрахунки освітніх потреб щодо незалежної енергії та пошуки рішень цієї проблеми в ефірі радіо Київ FM розповів заступник Кличка Валентин Мондриїівський, повідомляє Вечірній Київ. За його словами, найбільше закладів, що не забезпечені альтернативними джерелами живлення, у Солом’янському та Дніпровському районах. А найактуальнішою ця проблема є для шкіл, що працюють у дві зміни.

“Ми разом із фахівцями шукаємо найефективніші рішення: що краще придбати — генератори, екофлоу, батарейні системи чи найпростіше — потужні лампи. Незалежно від обсягу необхідних ресурсів, будемо звертатися до депутатів міської ради щодо внесення змін до бюджету для закупівлі всього необхідного”, – повідомив Мондриївський.

Дивно, що аж в середині січня міська влада вирішила, що потрібно якось готуватися для найгірших сценаріїв. Втім, усе списується на новий бюджетний рік, і тепер в ньому обіцяють порахувати фінансові потреби для забезпечення шкіл усім необхідним. До речі, наприкінці 2024-го, коли анонсували генератори для 35 шкіл від бельгійських партнерів, власне Мондриївський визнавав, що потужностей існуючих генераторів недостатньо для повноцінного функціонування закладів, але над Програмою енергонезалежності вирішили попрацювати у 2025-му.

Генератори закуповували гараж Кличка, Бесарабський ринок та київський зоопарк

Як повідомляв Інформатор, Органи центральної та місцевої влади у Києві готуються до важкої зими, закуповуючи генератори: на сайті Prozorro містяться десятки оголошень про проведення відповідних тендерів. Найбільше коштів готове витратити на енергонезалежність ДП “Ліси України” – загалом йдеться про майже 30 млн грн та понад 200 одиниць техніки.

Державний Укргазбанк закуповує генератори до центральних та регіональних відділень. Йдеться про велику кількість пристроїв: 23 шт бензинових, на 7,5 кВт, 12 бензинових на 9 кВт – такі, судячи з умов, прописаних у договорі, ставитимуть якраз в столиці. 

Патрульна поліція Києва закуповує 17 генераторів, з них найбільше, 10 штук, – маленьких, на 2 кВт потужності. П’ять генераторів мусять мати потужність на 5,5 кВт, а ще два – на 3,5 кВт.

Київські міські органи влади також закуповують генератори. КП “Київтранспарксервіс” підтримуватиме роботу за відсутності світла одним величезним генератором на 40 кВт. На максимумі він витрачатиме палива “не більше, ніж 10,7 л за годину” – це еквівалент роботи мотора чималого позашляховика. А коштуватиме бюджету міста така техніка 700 тис. грн.

Також закуповує техніку АТП КМДА, або, як його ще називають, “гараж Кличка”. Щоправда, вимоги в нього простіші, ніж в столичних паркувальників – потрібен один дизель-генератор на 10 кВт ціною до 208 тисяч гривень. Нині тендер перебуває на етапі подання пропозицій.

Також генератори закуповують ПрАТ “АК “Київводоканал” (два великих дизель-генератори коштуватимуть більше, ніж 825 тис. грн); київський зоопарк (також дві великі дизельні машини, загальна ціна – 2,2 млн грн). А КП “Бесарабський ринок” вже закупив техніку, сплативши за неї 430 тис. грн.

Джерело