Видання The Telegraph розкриває плани Кремля щодо мирних переговорів. Журналісти пишуть, що новообраний президент США Дональд Трамп не повинен недооцінювати амбіції правителя РФ Володимира Путіна стати “сучасним царем”. Такі наміри російського лідера передусім підтверджують його стратегічні цілі щодо України.
Новий президент США, Дональд Трамп, під час підготовки до своєї каденції висловив бажання якомога швидше зустрітися з російським лідером Владіміром Путіним для завершення війни в Україні. Трамп вірить, що Путін може бути відкритий до переговорів, оскільки, на його думку, російський президент не може бути “надто задоволений” поточним ходом війни. Однак Москва розглядає ці можливі переговори як можливість досягти своєї давньої мети – підкорити Україну, а не знайти справжній компроміс. На цьому акцентує Іван Страднер, науковий співробітник Фонду захисту демократій.
Кремль планує використати прагнення США до миру для досягнення своїх цілей. Хоча Москва заявляє про бажання миру, насправді вона продовжує висувати ультимативні вимоги. Зокрема, Путін надає Україні умови, що передбачають територіальні поступки та відмову від вступу до НАТО. Росія наполягає на тому, щоб будь-яка угода грунтувалася на пропозиціях, обговорених у Стамбулі навесні 2022 року.
Водночас, Кремль має на меті закріпити свої досягнення на полі бою, залишаючи Україну вразливою до нових атак. Це дозволить Росії продовжувати здійснювати тиск на сусіда, включаючи можливі майбутні конфлікти, зазначає Страднер.
Путін не змінює своїх амбіцій щодо домінування в Україні. Для нього це є важливим елементом глобальної позиції Росії та його особистої спадщини як “сучасного царя”. Щоб ефективно реагувати на майбутні кроки Путіна, США повинні чітко розуміти мотивацію російського лідера.
Кремль не очікує, що прихід Трампа змінить ворожий підхід Вашингтона до Росії, однак в Москві сприймають це як шанс, що дозволить Трампу проявити себе як “укладача угод”, який зможе вирішити конфлікт, до якого не змогли дійти попередники, додає Страднер. Трамп повинен зосередити зусилля на посиленні тиску на Росію, наклавши додаткові санкції та надавши Україні більше військової допомоги. Важливо, щоб новий президент не потрапив на маніпуляції Москви. Жоден переговорний процес не зможе змінити амбіцій Путіна, підсумовує аналітик.
Переговори Путіна з Трампом: які будуть вимоги правителя РФ
Варто зазначити, що у Bloomberg розкрили вимоги Путіна щодо можливих переговорів з Трампом. Мінімумом для Росії є нейтралітет України, зупинення розширення НАТО на пострадянські країни та обмеження чисельності українських збройних сил, зазначає політичний аналітик Павєл Данілін, який має зв’язки з Кремлем.
Нагадаємо, що переговори між Україною та РФ можуть відбутися вже у першій половині 2025 року. Адміністрація Джо Байдена напередодні зміни влади у Білому домі передала Києву останній пакет військової допомоги. У Вашингтоні вважають, що економіка РФ через санкції значно ослаблена, тому напередодні ймовірних перемовин Америка робить усе, щоб посилити Київ.
Тепер вже вважає, що для укладення миру в Україні йому знадобиться щонайменше півроку. Окрім цього, Трамп заявив, що Україна не повинна стати членом НАТО, а також звинуватив чинного президента США Джозефа Байдена у нібито “зриві” домовленостей з Росією.