Батареї потрохи теплішають: мешканцям Солом’янського району в Києві відновили теплопостачання

Зранку 20 січня фахівці КП “Київтеплоенерго” закінчили аварійні роботи на пошкодженій тепломережі на вул. Митрополита Василя Липківського. Вони тривали понад 12 годин, хоча 19 січня, коли без опалення залишилися майже пів тисячі будинків та дві лікарні, анонсували, що для ліквідації пошкодження у колекторі знадобиться доба. Втім, наразі подача тепла до споживачів відновлена.

Про закінчення робіт на вул. Липківського повідомляє КП “Київтеплоенерго”. Тут зазначають, що одразу після завершення ремонту розпочалось заповнення теплової мережі теплоносієм і поступове відновлення гідравлічного режиму.  Але відразу батареї не стануть гарячими всюди – потрібен час і деякі зусилля з боку управителів житлових будинків.

“Станом на ранок 20 січня подачу теплоносія відновлено до усіх 452 будинків. Корпуси Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова та Дорожньої клінічної лікарні №2, що отримували тепло за допомогою мобільних котелень, підключені до теплопостачання за звичайною схемою”, – повідомили у Київтеплоенерго.

Наразі для повернення тепла в оселі киян  управителі житлових будинків мають забезпечити циркуляцію теплоносія внутрішньобудинкової системи для подачі опалення у квартири. На початку січня, коли сталася аварія біля Центрального залізничного вокзалу, кияни обурювалися, що ремонт закінчено, а в домівках холодно. Але справа у тому, що Київтеплоенерго лише подає теплоносій до будинку. Далі управитель будинку має забезпечити його належну циркуляцію по внутрішньобудинкових мережах, стравити повітря, тощо. Тож, на повернення тепла може піти ще деякий час.

Хамам, водоплавні автівки й розвалені історичні садиби: все про аварію у Києві біля залізничного вокзалу

Нагадаємо, Інформатор розповідав про те, що у четвер, 9 січня 2025 року, близько 16:40 у Києві сталася масштабна комунальна аварія. На перетині вул. Жилянської та Симона Петлюри поблизу Центрального залізничного вокзалу стався порив тепломережі – гаряча вода вмить заповнила проїжджу частину, перетворивши середмістя на подобу турецького “хамаму”. Пошкоджено магістральний трубопровід діаметром 450 мм, і фахівці з КП “Київтеплоенерго” оперативно ремонтуватимуть трубу.

Також ми писали про те, що через аварію на теплотрасі у центрі Києва постраждали два будинки кінця 19 сторіччя. Йдеться про будинок Федора Горячка, зведений у 1880 році, та садибу Анни Бородкової 1889 року: у одному з них нині міститься державна установа, в іншому мешкали пасажири, що приїздили на київський вокзал.

Джерело