Чоловік уклав кредитний договір з банком та отримав кредитні кошти. Однак він не виконував зобов’язання, тому утворилась заборгованість у сумі 13 030 гривень. Громадянин відмовляється її добровільно погашати. Про це йдеться у рішенні Жовтневого районного суду Дніпропетровська (юридична назва суду), опублікованому 30 грудня 2024 року.
22 лютого 2021 року між АТ «А-Банк» та чоловіком було укладено кредитний договір і встановлено відсотки за користуванням цим кредитом, кредитні кошти було надано. Але в порушення умов цього договору і закону він перестав виплачувати тіло кредиту та відсотки, інші виплати, утворилася заборгованість, в добровільному порядку погашення заборгованості не відбулося. Громадянин не погодився з позовними вимогами, оскільки дійсно укладав з цим банком договір, але по ньому проходили платежі і погашалася заборгованість.
“На вимогу позивача погасити вказану заборгованість в добровільному порядку, відповідач відповів відмовою”, – вказується у матеріалах справи.
Що вирішив суд?
Суд задовольнив позов. З чоловіка на користь акціонерного товариства «А-банк» стягнуть заборгованість по кредитному договору б/н від 22 лютого 2021 року в сумі 13 030 гривень, з яких: заборгованість за кредитом 7 731 гривні, заборгованість за відсотками по кредиту 5 298 гривень.
“Надані банком виписки за картковими рахунками позичальника, підтверджують обставини видачі кредиту та його розміру, а також заборгованість по кредиту, розмір якої відображено у детальному розрахунку відповідача. На підставі належної оцінки зібраних у справі доказів, суд установив, що позивач свої зобов’язання за кредитним договором виконав, надав відповідачу кредит в обумовленій сумі, що підтверджується випискою з особового рахунку відповідача, тому дійшов обґрунтованого висновку про наявність підстав для задоволення позовних до позичальника про стягнення заборгованості по тілу кредиту та відсотків”, – наголосив суд.