Тема із закордонними відрядженнями київських чиновників та посадовців набуває гостроти. Приводом стала зміна порядку узгодження таких поїздок – її анонсував новий очільник КМВА Тимур Ткаченко. Невдовзі усі витрати бюджету на вояжі, каже, узгоджуватиме Рада оборони Києва. Але вже зараз увага прикута до поїздок кожного посадовця, і в історію потрапила одна з найпомітніших чиновниць столиці, очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА Марина Соловйова.
Про закордонне відрядження Марини Соловйової пише видання СтопКор. За даними його розслідувачів, вона була помічена “на відпочинку” в Іспанії з 23 по 29 вересня 2024 року. Втім, офіційно відповідь від Департаменту звучить так: метою візиту до Іспанії була участь у 17-му конгресі організації міст світової спадщини (OWHC) у м. Кордова та проведення зустрічей з представниками мерії у Мадриді.
Конкретні дати відряджень у відповіді не вказані. Згідно з програмою заходу, конгрес в іспанській Кордові тривав чотири дні: з 24 по 27 вересня 2024 року включно. Офіційне відкриття пройшло 24 вересня, однак частина делегатів прибули напередодні – 23-го.
Проживання й харчування – за рахунок сторони, яка направляла у відрядження (у нашому випадку – КМДА). При цьому журналісти пишуть, що гості мешкали у певних, “визначених”, готелях категорій від 3 до 5*. Ресурс Booking.com дає такий порядок цін на готельні номери з 23 по 29 вересня 2024-го:
- Найдешевше – 3* Eurostars Maimonides, від 25000 грн;
- Найдорожче – 5* Eurostars Palace, близько 60000 грн.
“Додамо сюди дорогу (переліт економ-класом з аеропорту Варшави до Мадриду у вказаний період може обійтись у 17 тис. грн, не враховуючи доплати за багаж; ще близько 7-8 тис. грн коштуватимуть квитки на поїзди Київ-Варшава і Мадрид-Кордоба в обидва боки). Докинемо витрати на харчування й добові (для відряджень за кордон ця сума не може перевищувати 80 євро на день). І виходить, що мінімальний бюджет поїздки одного делегата складає від 75 до 100 тис. грн. Для бюджету міста – сума незначна і досить скромна, питання лише в доцільності використання”, – зазначає видання СтопКор.
Чи була Марина Соловйова на офіційних заходах з 23 по 29 вересня, чи поїхала просто заради лагідного осіннього моря? Другий варіант неприйнятний – і навіть найбільш цинічний політик чи посадовець не пішов би на ризик бути викритим, та не став би пропускати конгрес. Впевнені, що саме так поступила й очільниця Департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Втім, питання доцільності мандрівки це не знімає: чи є нормальною подорож чиновника за 60-100 тисяч гривень на не найпотрібніший “конгрес” в момент, коли мешканці його міста збирають по 20 грн донатів на дрони, а країна щодня стикається з екзистенційною загрозою?
Тимур Ткаченко переглядатиме відрядження для київських чиновників – надто часто їздять
Нагадаємо, одним з пріоритетів, озвучених новим очільником КМВА Тимуром Ткаченком, був перегляд відряджень для чиновників. Саме цей момент може болюче вдарити як особисто по Віталію Кличкові, так і по його заступникам: мер часто виїздить до Берліна, проводить зустрічі у інших європейських містах, і навіть має нерухомість у Мюнхені.
Ще раніше ми писали про низку відряджень, які здійснили чиновники КМДА й депутати Київради. Їздили до Ріо, Лондона та Брюселя – і це попри заборону президента на закордонні відрядження. По суті, в Кличка продовжують узгоджувати одну закордонну поїздку для посадовців за іншою.