Легендарний автобус-кав’ярня Lenny Bus змінив локацію в Києві: де тепер його шукати

Легендарний автобус-кав’ярня LennyBus, який на початку 2024 року переїхав із середмістя Києва, знову змінив локацію. У мандрівці, що почалася рік тому, коли LennyBus мусив покинути вулицю Городецького, де простояв 24 роки, наразі сталася друга зупинка на Оболоні. Але тепер кав’ярня знаходиться біля станції метро “Мінська”.

Про нову локацію улюбленця киян повідомили у Facebook-спільноті “Клуб корінного киянина”. Завітати за улюбленим хот-догом та кавою можуть мешканці Оболоні – автобус стоїть поруч зі станцією “Мінська”. Сюди він перебрався з локації біля DREAM yellow, а до цього, впродовж 2024 року, встиг побувати у різних місцях. Після вул. Городецького, де кав’ярня працювала впродовж 24 років, LennyBus побував на Житньому ринку, біля ТРЦ Retroville, поруч з DREAM yellow.

Чому автобус-кав’ярню Lenny Bus прибрали з Городецького

Інформатор розповідав, що під червоним лондонським автобусом у центрі Києва не продовжили оренду землі. У січні 2024 року LennyBus прибрали з вулиці Городецького, де той стояв останні 24 роки. Власники закладу, нащадки київського архітектора Леоніда Жарікова, що привіз червоний “даблдекер” з Лондона, тоді планували шукати нове місце та ремонтувати автобус. 

Навесні 2024 року LennyBus переїхав на вул. Верхній Вал, і стало відомо, що транспортний засіб не підлягає відновленню і не зможе їздити сам, адже деталі для нього вже не виготовляють. 

Як автобус з’явився у Києві

Зазначимо, що цей автобус-кав’ярня був напрочуд популярним серед іноземних туристів у столиці. Так, у серпні 2022-го, на День незалежності, президент Володимир Зеленський приводив сюди тодішнього прем’єр-міністра Великої Британії Боріса Джонсона на каву. Тут кавували Ольга Сумська, Остап Ступка. А у соцмережах гостей, що повертаються додому з Києва, фото з автобусом – майже обов’язкове.

Транспорт курсував Лондоном приблизно до 1985 року. До середини 1990-х він виконував функції екскурсійного автобусу, пізніше в ньому проводили екскурсії для дітей з дитячих будинків Британії. Зрештою, 1999-го автобус придбав Леонід Жаріков і доправив до Києва. Нажаль, архітектор помер 2007-го року, так і не встигнувши завершити почате. Втім, його родина не продала автобус, та зараз він носить ім’я свого першого українського власника.

Source link