Президент України Володимир Зеленський дав інтерв’ю інформаційному агенству Bloomberg. В ньому він сказав, без чиїх військ неможливий миротворчий контингент в Україні, та чи буде Київ знижувати мобілізаційний вік. “Інформатор” зібрав головне з його інтерв’ю.
Що говорив президент:
- Американські війська повинні входити до будь-якого миротворчого контингенту, який буде розміщений на території України. Інші рішення можуть викликати розкол в НАТО.
- Європейські союзники не мають достатньої кількості військових, щоб створити реалістичний стримуючий фактор для Путіна.
- Думка України повинна бути почута, коли почнеться обговорення завершення війни. Україна не прийме переговорів за її спиною.
- У минулому США та деякі партнери намагалися вирішувати долю України за її спиною. В майбутньому це не повинно повторюватися.
- Росія повинна залишити усі території, які окупувала з 24 лютого 2022 році. Це була б справедлива можливість починати переговори.
- Україна не буде збільшувати мобілізаційний вік попри істерики деяких партнерів. Це означатиме велику кількість неозброєних людей на фронті. ЗСУ не вистачає зброї. Ракети потрібні більше за солдатів.
- Майбутні переговори стануть для Трампа можливістю продемонструвати силу США. Україна сподівається, що він демонструватиме її Росії, а не Києву.
- У Трампа є можливість перетворити мир в Україні на свою перемогу, якщо він справді цього хоче.
- Україні потрібні гарантії безпеки від США та Європи до того моменту, коли почнуться переговори з Путіним. Якщо вони будуть, Україна буде згодна йти на переговорний процес.
- Китай попри свою нібито “нейтральну” позицію може змусити Путіна до миру. Путін поставив свою країну у велику залежність від Китаю.
- Україна загалом розчарована Китаєм, його позицією та неможливістю нормально налагодити контакт з Сі Цзіньпіном.
Яке майбутнє військові світу бачать для України
Раніше американський адмірал у відставці Джеймс Ставрідіс, колишній командувач силами НАТО в Європі, припустив, що можливе врегулювання конфлікту з Росією за сприяння Дональда Трампа могло б передбачати участь європейських, а не американських миротворців. Водночас Ставрідіс вважає, що домовитися про деокупацію захоплених Росією територій наразі неможливо. РФ після угоди про припинення вогню залишить собі 20% української землі – за нинішньою лінією фронту. Водночас Україна протягом кількох років зможе стати членом НАТО, прогнозував адмірал.
Кандидат у канцлери Німеччини Фрідріх Мерц, своєю чергою, заявив, що для участі Німеччини у миротворчій місії потрібні міжнародний мандат і згода Росії. Нагадаємо, що він підтвердив незмінну позицію Християнсько-демократичного союзу щодо передачі ракет далекого радіусу дії Taurus Україні. Політик також наголосив, що перемога України — ключ до завершення війни. Про це він заявив на зустрічі у Києві.