У Києві незаконно встановленим кіоскам, торговельним павільйонам та навіть магазинам, залишеним власниками після демонтажу, знайшли вдале застосування. Вони відправляються до військових підрозділів, що завжди мають потребу в таких об’єктах, а столиці завжди є, що запропонувати – за 2024 рік демонтовано 3700 МАФвів. “На службу” до війська вже передали 805 споруд.
Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив директор Департаменту територіального контролю Києва Михайло Буділов. За його словами, така співпраця з військовими була започаткована з початку повномасштабного вторгнення, і є доволі результативною. Наразі запити на тимчасові споруди надходять до департаменту майже щоденно.
“Малі архітектурні форми, які власники не забрали після демонтажу, сьогодні виконують важливі функції. Станом на зараз вже передано 805 обʼєктів, з яких 220 – у 2024-му році. Понад 60 військових формувань уже користуються такими обʼєктами у ролі складів та мобільних пунктів. І під час зустрічей з військовими я переконуюся, що це актуально та необхідно для виконання завдань”, – повідомив Михайло Буділов.
У департаменті зазначають, що цим питанням вони займаються разом із КП “Київблагоустрій”. До подальшої роботи та співпраці готові, і у разі, якщо будь-якому підрозділу потрібні тимчасові споруди для виконання завдань, потрібно звертатися на пошту blagodep@kyivcity.gov.ua або написати Департаменту територіального контролю в особисті повідомлення на офіційній сторінці у Facebook.
МАФи почали активно зносити у травні, а згодом узялися за менші форми
Нагадаємо, ще навесні 2024 року Інформатор писав про “мафоцид”, що почався у Києві. Комунальники почали зносити й вивозити кіоски та торгові павільйони, причому тільки поблизу станцій метро. Лише напочатку травня 2024-го були знесені десятки МАФів поблизу ст.м. “Позняки”, на Старовокзальній площі (тут іде потік пасажирів зі ст.м. “Вокзальна”), а на Академмістечку – анонсовано глобальний демонтаж.
А на початку серпня 2024-го ми повідомляли, що Департамент територіального контролю Києва почав демонтаж терміналів самообслуговування. Передовсім, взялися за ті з них, що розміщені у Печерському районі столиці. Комунальники кажуть, що проблема у відсутності дозвільних документів або в тому, що вони прострочені. А ще – деякі термінали “поповняшки”, як виявилося, не відповідають високим естетичним стандартам.